Jazz Concert


18.03.24

Jazz Concert
    Сьогоднішній вечір вдався напрочуд дивовижно, адже у великій залі Криворізького музичного коледжу пролунав Jazz concert. Він запалив енергією та драйвом всіх слухачів на найближчу годину.
    У концерті прозвучали різні композиції -  від американських пісень та творів з музичних вистав Бродвею до джазових стандартів, які вже давно стали класикою.
    Композиція Seymour Simons & Gerald Marks “All of me”, arranged by Lennie Niehaus, яка розпочала вечір, була створена ще в 1931 році. Її виконували та записували видатні джазові вокалісти тієї епохи – Луїс Армстронг, Елла Фітцджеральд. Сьогодні цей шедевр яскраво прозвучав у виконанні Катерини Глімязної, студентки  4 курсу спеціалізаціїї «Естрадний спів» (викл. Валерія Курило)


    Не менш талановитим було виконання пісні  Jimmy McHugh & Dorothy Fields “I can’t give you anything but love”, arranged by Mark Taylor, студенткою 3 курсу Владиславою Низенко (викл. Альона Нагорна).
    Влучними контрастами до низки вокальних номерів  стали суто інструментальні виступи «Біг бенду» (керівник Артем Зінченко). Серед таких творів:
- Jerom Kern “The way you look tonight”, arranged by Mark Taylor;
-Duke Ellington & Irving Mills “The mooche”, arranged by Mark Taylor;
-Bruno Martino “Estate”, arranged by John Wasson;
-Bobby Timmons  “Dat dere”, arranged by Erik Morales.
    Музиканти продемонстрували справжній професіоналізм і високий рівень майстерності як колективно, так і сольно.
    Позитивного настрою додала студентка 1 курсу Тетяна Ігнатенко ( викл. Альона Нагорна),виконавши пісню “Beyond the sea” Charles Trenet, arranged by Jerry Nowak.
Різні грані жіночих тембрів дарували студентка 3 курсу Марія Бенца (викл. Валерія Курило), яка виступила з композицію Paul Francis Webster & Sonny Burke “Black coffee”, arranged by Jon Harpin; студентка 3 курсу Олена Яремчук (викл. Микола Клінецький), яка дала можливість глядачам насолодитися у своєму виконанні піснею «Ain’t misbehavin» Fats Waller, Harry Brooks & Andy Razif , arranged by Jeff Jarvis; студентка 1 курсу Єлизавета Бутенко( викл. Альона Нагорна), у виконанні якої прозвучала пісня, яка отримала широку популярність з фільму «Біле Різдво», “Blue skies” Irving Berlin, arranged by Roger Holmes.
    



    Окрасою вечора стали також і гарні чоловічі тембри голосів. У виконанні студента 4 курсу Кирила Побиви (викл. Анастасія Онянова) публіка почула всесвітньо відому пісню  “LOVE” Nat King Cole з останнього однойменного альбому автора.


    Концерт завершився популярними, ефектними та яскравими номерами  “Feeling good”, arranged by Matt Amy  та Van Morrison  “Moondance” у виконанні студента 1 курсу Кирила Писаренка (викл. Микола Клінецький). Бурхливі позитивні емоції всіх присутніх у залі гостей, гучні аплодисменти  не змусили себе довго чекати.
    Велика вдячність організаторам та учасникам концерту, талановитому керівнику Артему Зінченку, харизматичному ведучому Максиму Трофімову за таку прекрасну творчу зустріч. Чекаємо на нові творчі звершення!





Викладач спеціалізації «Теорія музики»
Олена Фролова


Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв «Надія весни».


16.03.24

    16.03 2024 у Палаці Культури «Центральний» відбувся Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв «Надія весни» за підтримки департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації. За підтримки спілки хореографів, композиторів та спілки майстрів народного мистецтва України . Вітаємо студентів спеціалізації «Естрадний спів» 

ВІТАЄМО!!!
Дрокіну Анастасію (викл. А. Онянова) з ГРАН-ПРІ
Боровинську Софію (викл. С. Федотова) з занятим 1 місцем

Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв «Надія весни».


 


День українського добровольця.


14.03.24

    В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця.
    Дякуємо усім, хто добровільно взяв зброю до рук і став на захист Батьківщини. 

    Тим, хто з 2014 року обрав шлях оборони країни. Тим, хто від початку повномасштабного вторгнення прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Сил спротиву. 
    Ви і ваше відважне рішення залишається вирішальною запорукою нашої перемоги.

День українського добровольця.


   У бібліотеці КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» була організована виставка фотографій: «Наші добровольці — Наші герої».



    14 березня 2024 р., вшановуючи  День українського добровольця,  здобувачі освіти КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР» відвідали Музей російсько-української війни. Зворушливо та емоційно молодь поспілкувалась зі справжніми героями-добровольцями. Про свій бойовий шлях розповіли офіцер полку «Азов» Бережанський Михайло Іванович (позивний Кабул), та заступник комбата спецназу «Кривбас» Ядвіга (позивний).


    Заступниця керівниці ГО «Набат Кривбас» Куц Тетяна Миколаївна розповіла історію виникнення Дня  українського добровольця та провела цікаву екскурсію.
   Душевна розмова, безліч запитань, беззаперечна зацікавленість та небайдужість — так можна було визначити атмосферу сьогоднішньої зустрічі.


   Емоційно-щемливим стало виконання студентом ІV курсу спеціалізації «Народні інструменти» Ковальчуком Іллею «Мелодії ля мінор» Мирослава Скорика, яка стала символом стійкості українського народу під час російсько-української війни. Зустріч завершили спільним виконанням символічної «Ой у лузі червона калина» та Гімну України.
   Також у черговий раз приєднались до благодійної акції «Крила», доставили зібрані харчові пластикові кришечки для виготовлення дронів для наших воїнів.
  Щиро дякуємо нашим мужнім захисникам та захисницям за відвагу та героїзм.


Концерт скрипкової музики.


13.03.24

    13 березня 2024 року у концертній залі Криворізької музичної школі 10 пройшов чудовий, неймовірно надихаючий концерт скрипкової музики викладачів і студентів спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти» Криворізького обласного фахового музичного коледжу. 

Концерт скрипкової музики.

    Адміністрація музичної школи дякує Тетяні Кавіцькій, концертмейстерам - Людмилі Замишляєвій, Аллі Голентус та їх студентам за яскраві виступи, щирі емоції та справжню любов до музики!


Разом до Перемоги!


"З вірою у перемогу".

12.03.24

    12.03.2024 у Музичній школі №4 відбувся концерт "З вірою у перемогу", присвячений історії української пісні, в рамках Благодійного марафону #ЄднаймосяЗарадиПеремогиКР 

    У концерті взяли участь учні та викладачі закладу, а також запрошені гості з Криворізький обласний фаховий музичний коледж Вокальний ансамбль "Співаночки" під керівництвом Тетяни Мєсропової, концертмейстер Валентина Кривенко. 

"З вірою у перемогу".

    Благодійний марафон організовано за ініціативи Громадська організація "Криворізька міська асоціація "ART-культура", разом з Управління культури виконкому Криворізької міської ради.


Профспілкові звітно-виборчі збори.

11.03.24

    11 березня в Криворізькому обласному фаховому музичному коледжі відбулися профспілкові звітно-виборчі збори. Було заслухано звіт голови профкому та звіт ревізійної комісії про діяльність профкому за останні п‘ять років. 

Профспілкові звітно-виборчі збори.

    Також відбулися вибори нового складу профкому на наступний п‘ятирічний термін: голова - Углицький О.В., члени профкому - Кривохижина Т.М., Клоченко Ю.І., Волченкова Н.В., Бабенко А.В.


    Бажаємо профспілковій організації коледжу плідної роботи щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки!


Нагородження


10.03.24

    Днями у Центрально-Міському районі відбулось урочисте нагородження жінок, що проживають і працюють у районі. Серед нагороджених була і представниця Криворізького музичного коледжу, викладач циклової комісії "Фортепіано" Олена Денисюк. Вітаємо всім колективом!

Нагородження  

    Також у заході взяли участь студенти та викладачі коледжу, що подарували присутнім свою творчість і створили гарний, святковий настрій.



До 210 річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.


08.03.24

До 210 річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

    9 березня в Україні відзначаємо важливу для кожного свідомого патріота дату - 210 річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
    В «Бібліотеці на Поштовій»  було проведено літературно-музичну вітальню «Шлях Кобзаря –це  шлях до народу», на якій взяв участь  секретар міської ради, виконуючий обов’язки міського голови Юрій Григорович Вілкул.


    Захід відкрив заслужений  артист України Василь Короленко, який прочитав вірш Тараса Шевченка «Думи мої думи».
    Присутні переглянули  презентацію про життєвий і творчий шлях поета. Твори  Тараса Шевченка  прозвучали у виконанні  Данила Найдьонова, учня Криворізького  Центрально-Міського ліцею, дуету бандуристок         Криворізького фахового музичного коледжу  Софії Новікової та Ангеліни Гайдученко  «Зацвіла в долині червона калина», «Ой стрічечка до стрічечки» у виконанні Сніжани Отрішко.

    Про Шевченка як художника розповіла завідувач філіалу  Музею-квартири Г.І.Синиці Анастасія Ярошевич.


 


Виступ духового оркестру оперативного командування “Схід».


04.03.24

Виступ духового оркестру оперативного командування “Схід».

    04.03.2024 року в рамках військово-патріотичного виховання молоді в Криворізькому обласному фаховому музичному коледжі відбувся виступ духового оркестру оперативного командування "Схід".

    Виступ військового оркестру створив цікаву,особливу  атмосферу  заходу, вони  майстерно виконали твори з різних музичних жанрів. Дякуємо вам, хлопці.




ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових.


04.03.24

    ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П.ХІЛОБОКОВА бере свій початок з 2013 р і проводиться на базі Кропивницього музичного фахового коледжу 
У 2016 році фестиваль-конкурс набув статусу Всеукраїнського і щороку географія конкурсантів розширюється.
    Фестиваль-конкурс присвячений памʼяті скрипаля-педагога, диригента Юрія Павловича Хілобокова, який зробив значний
внесок у розвиток української струнно-смичкової школи.
    Ю.П. Хілобоков багато років керував симфонічним оркестром музичного коледжу,
стояв біля витоків Камерного оркестру обласної філармонії «Концертіно»
- одного з перших в Україні колективів у цьому жанрі.

Голова жюрі:
    Соколовський Юрій Анатолійович - кандидат наук, професор Львівської національної академії ім. М.В. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії Д. Задора (Львів)
Члени жюрі:
    Хілобокова Наталья Юріївна - викладач-методист Кропивницького музичного фахового коледжу (Кропивницький)
    Полянська Катерина Валеріївна - професор кафедри струнно-смичкових інструментів ім. П.І. Чайковського, кандидат філософських наук, заслужений діяч мистецтв України, лауреат міжнародного конкурсу ім. М.В. Лисенка (Київ)
    Чернійчук Наталья Мефодіївна - викладач вищої категорії КОФМК (Кривий Ріг)
    Іванченко Марина Миколаївна - голова циклової комісії оркестрових струнних інструментів, старший викладач Кропивницького музичного фахового коледжу (Кропивницький)
    
Царенко Сергій Миколайович - викладач класів скрипки і альта музичних шкіл, лауреат конкурсів скрипкової майстерності (Німеччина)

  ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА КОНЦЕРТМЕЙСТЕРІВ!
IХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова, який відбувся  16 лютого в м. Кропивницький
   Студенти спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти» отримали високі нагороди!

І премія 
Інна Корохова
Аліна Романова 
(викладач Наталія Чернійчук, концертмейстер Юлія Клоченко)

ІІ премія 
Катерина Солнишкіна 
(викладач Наталія Чернійчук, концертмейстер Тетяна Кадук) 
Світлана Фіш 
(викладач Наталія Чернійчук, концертмейстер Юлія Клоченко)

ІІІ премія 
Марія Єрмакова 
(викладач Тетяна Кавіцька, концертмейстер Людмила Замишляєва)

    Диплом за краще виконання твору І.С.Баха отримала Світлана Фіш

ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових.






Канадсько-український фестиваль дитячої та юнацької творчості Торонто 2024 (м. Женева-Торонто).


02-03-24

    31.012024 відбувся Канадсько-український фестиваль дитячої та юнацької творчості Торонто 2024 (м. Женева-Торонто). Вітаємо студентку ІІІ курсу спеціалізації "Фортепіано" Волкову Вероніку, яка стала лауреатом І премії в 
номінації "Фортепіано". Також вітаємо викладача Олену Георгіївну Єрьоміну з досягненнями студентки і заслужено отриманою подякою. Пишаємось!


Канадсько-український фестиваль дитячої та юнацької творчості Торонто 2024 (м. Женева-Торонто).



Майстер—клас.

   
28.02.24

 28 лютого у Великій залі Криворізького музичного коледжу відбувся майстер-клас викладача і концертмейстера кафедри естрадного та народного співу, викладача кафедри оркестрових інструментів Харківської державної академії культури, аранжувальника, лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів, члена Національної всеукраїнської музичної спілки Владислава Алтухова на тему: «Специфіка виконання джазових творів. Особливості ритміки, штрихів, фактури, акомпанементу».

    Свою педагогічну майстерність пан Владислав продемонстрував працюючи зі студентом ІІ курсу спеціалізації «Естрада» Денисом Щербиною (викладач Олена Денисюк).

Майстер—клас.

     Майстер-клас вийшов цікавим, зрозумілим і надзвичайно корисним як для учнів, студентів, так і для викладачів, як для початківців, так і для досвідчених музикантів. Специфіку виконання джазових творів, акцентуацію, ритмізацію, фразування розглядали на прикладі 2 та 19 етюдів Мілана Дворжака.



      Експромтом з партією ударних інструментів доєднався Володимир Пех, викладач КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР», Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, КЗСМО «Музична школа №4» КМР. Спочатку гру в імпровізованому дуеті показав сам Владислав Алтухов і надав рекомендації щодо покращення ритмізації, стабілізації темпу, а після такого яскравого професійного прикладу до справи взявся Денис і продемонстрував помітні виконавські покращення. Загалом студент відгукувався на поставлені завдання та із задоволенням одразу втілював їх у виконання обраних творів. Влучні вправи, точні рекомендації й, на завершення, спільна імпровізація в багатьох тональностях від Дениса та пана Владислава отримали бурхливі оплески присутніх.

      Прекрасним доповненням до майстер-класу став імпровізований концерт Владислава Алтухова (рояль) спільно з викладачами музичного коледжу Артемом Зінченком (саксофон), Віталієм Щербиною (гітара), Олегом Смірновим (бас-гітара), Володимиром Пехом (ударні). Навіть невелика кількість джазових композицій зуміла зачарувати усіх присутніх. Особливо захоплює те, що музиканти дійшли виконавської згоди майже без репетиції.


      Високий педагогічний професіоналізм, блискуча виконавська майстерність і джаз – ось те, що зібрало велику кількість однодумців у Великій залі музичного коледжу.
Якщо вам не вдалося приєднатися до нас в цей день, то можете переглянути відео майстер-класу і концерту.


Слідкуйте за нашими анонсами. Чекаємо зустрічі на наступних заходах!


Унікальне та потужне хорове та вокальне мистецтво Кривого Рогу (1kr ua).


28.02.24

Унікальне та потужне  хорове та вокальне мистецтво Кривого Рогу  (1kr ua).

         Хорове та вокальне життя Кривого Рогу різноманітне та насичене. Відомі камерні хори, вокальні народні студії, та хори у музичних школах міста. Як це все існує та розвивається у Кривому Розі?
         Редакція «Першого Криворізького» продовжує цикл матеріалів про культурно-історичний розвиток Кривого Рогу.

Камерний хор «Відродження»


       В історичному місці Кривого Рогу, у середині 20 століття було засновано першу у місті музичну школу. Згодом навчальний заклад став одним із найкращих не лише у місті, а й в області. Тепер він носить назву “Криворізький музичний коледж”.

       Захоплення викликає камерний хор «Відродження», який заснували на базі коледжу, диригентами якого були — заслужений діяч мистецтв України
Віктор Олександрович Заволгін та заслужений працівник культури України Людмила Володимирівна Красильникова.
       Хор з тріумфом виступав перед вимогливими слухачами Великої Британії, Німеччини, Нідерландів та інших європейських країн.

     
 «Хор Відродження — це такий колектив вагомого значення для міста Кривого Рогу і не побоююсь цього слова для України та навіть у світовому рівні. На базі навчального закладу був створений високопрофесійний хоровий колектив, його засновниками були викладачі, котрі були з початку існування нашого Криворізького коледжу і вагомий внесок і багато років працював з колективом Юрій Ярута», — розповідає Тетяна Коренчук, викладач відділу хорового диригування, керівник хору «Відродження».


       Тетяна Анатоліївна розповідає, що коли у 1986 році стали до хору Людмила Красильникова та Віктор Заволгін з того часу хор «Відродження» почав брати участь у конкурсних виступах, у той же час хоровий колектив отримав першу премію,
      
 «То був такий великий злет, то була така перша перший такий виступ, котрий мабуть дав такий стимул для подальших таких великих кроків», — каже пані Тетяна.
        Каже, що хор має унікальну якість звуку, це його візитівка.
       
«Як співає наш колектив, то дуже багато людей про це кажуть, що воно наче ну всі такі жилки внутрішні так підіймає, тому що це дуже тонка напевно якість звуку, яка змушує всі мускули у тілі відчувати це. Динаміка дуже гнучка і тонка у хорового нашого колективу завжди була».



        Лілія Василенко, викладачка відділу хорового диригування та за сумісництвом керівниця хору «Відродження» розповідає який відбиток наклала війна на розвиток і функціонування хору.
       
«Це позначилось в тому що багато дітей, потенційних студентів, абітурієнтів були вимушені виїздити за кордон. Звичайно, що в нас існують системи занять з такими з учнями, це онлайн режим, але як ви розумієте хорове мистецтво — це більше про єднання, про тут і зараз, про наявність колективного музикування, тому в цьому плані ми втрачаємо в кількісній і відповідно в якісній складові нашого колективу».



     Анастасія Охріменко - студентка третього курсу відділу хорового диригування розповіла за що любить хор.
       
«Подобається згуртованість колективу тому що хор — це організм, як сім'я, пов'язані співаки диригенти та концертмейстер. Особливо це відчувається під час виступів, коли немає свого я, грубо кажучи, є тільки колектив і ви ніби проживаєте єдині емоції, все залежить один від одного», — каже дівчина.



       Іван Мішанов - студент другого курсу спеціалізації хорове диригування обрав спів ще з дитинства, каже, що маленьким бігав та постійно співав, пізніше його віддали до музичної школи, а згодом хлопець сам вирішив, що музика — його життя.
     
«Для мене хор є дуже такою великою часткою мого життя, мені цей предмет дуже подобається, я завжди готовий на нього приходжу завчасно, дуже подобається безпосередньо співати».

       
Лілія Василенко ділиться планами на майбутнє.
     
 «Зберігати цю традицію виконавську, високу професійну майстерну, ми не забуваємо що це все ж таки студенти, це учбовий колектив, але вимоги до них і рівень виконавства він завжди був не зовсім учбовий. Тобто це музика, яку сміливо можуть виконувати професійні колективи вже дорослі люди з освітою», — каже Лілія Василенко.
Додає також , що хочеться також прямувати в ногу з часом.
       
«Розвиватись в усіх сучасних тенденціях, якісно підбирати репертуар, їздити звичайно щодо за кордон і популяризувати українську хорову культуру далеко за її межами».

       У це вірить і Тетяна Анатоліївна.
      «Ми віримо в те, що ми будемо розвиватися, і в те, що хорове мистецтво буде тільки розквітати, що скоро у нас з'явиться можливість і на міжнародні арени їздити і прославляти нашу українську культуру нести нести у широкий маси».

      Редакція «Першого Криворізького» висловлює подяку всім хоровим колективам міста, вокальним студіям, дитячим музичним школам, які у цей нелегкий час продовжують працювати та розвивати вокально-хорове мистецтво у Кривому Розі.


Міжнародний конкурс мистецтв «ТВОРЧІ ГЕНІЇ СУЧАСНОСТІ» (м. Київ).


28.02.24

     З 28.01.24 по 14.02.24 в м. Київ пройшов Міжнародний конкурс мистецтв «ТВОРЧІ ГЕНІЇ СУЧАСНОСТІ», у якому взяла участь студентка коледжу спеціалізації «Фортепіано» КАРИНА КРАВЧУК (викладач Олена Осетрова).
Вітаємо нашу зірочку з отриманням Диплому ГРАН-ПРІ КОНКУРСУ!!!
   За професійну підготовку учасника до конкурсу, плідну творчу співпрацю, збереження та розвиток культури отримала ПОДЯКУ Олена Іванівна Осетрова (викладач).

Міжнародний конкурс мистецтв «ТВОРЧІ ГЕНІЇ СУЧАСНОСТІ» (м. Київ).  


Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви.

21.02.24

Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви.

Вітаємо зі святом!
Сьогодні Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.


День Героїв Небесної Сотні


20.02.24

День Героїв Небесної Сотні

     20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".
     20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
     Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від "багатовекторності" у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.
Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні.
Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!"
Вічна Пам"ять Героям!




Свято Державного Гербу України.

19.02.24

Свято Державного Гербу України.

     19 лютого 2024 року — 32 роки Державному Гербу України.
     Офіційно затверджений був 19 лютого 1992, однак з давніх часів золотий тризуб на синьому фоні використовувався як своєрідний оберіг. 
     Відомо до 40 тлумачень знаку — зашифрована «воля», підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою. Згодом тризуб став одним із символів незламності та боротьби за незалежність. 
     Хай він оберігає Україну та її захисників! 
     Зі святом! 


"Культурно-історичий розвиток Криворіжжя", онлайн-медіа "Перший Криворізький"


19.02.24

"Культурно-історичий розвиток Криворіжжя", онлайн-медіа "Перший Криворізький"

    У КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» в рамках мистецького проєкту "Культурно-історичий розвиток Криворіжжя", онлайн-медіа "Перший Криворізький" було відзнято репортаж про історію становлення та розвитку традицій вокально-хорової школи міста Кривого Рогу. 
    Витоки хорового мистецтва сягають своїм корінням середини 19 ст. в жанрі церковного співу, в час інтенсивної розробки та добичі залізної руди талановитими краєзнавцями-інженерами Олександром Полем і Мартіном Шимановським. Упродовж наступних десятиліть були сформовані напрямки академічного, народного, дитячого  виконввства.
    Хор "Відродження" під орудою Тетяни Коренчук та Лілії Василенко є прямим послідовником вокально-хорових традицій, закладенних 150 років тому.

 


"Культурно-історичий розвиток Криворіжжя", онлайн-медіа "Перший Криворізький"


19.02.24

"Культурно-історичий розвиток Криворіжжя", онлайн-медіа "Перший Криворізький"

    У КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» в рамках мистецького проєкту "Культурно-історичий розвиток Криворіжжя", онлайн-медіа "Перший Криворізький" було відзнято репортаж про історію становлення та розвитку традицій вокально-хорової школи міста Кривого Рогу. 
    Витоки хорового мистецтва сягають своїм корінням середини 19 ст. в жанрі церковного співу, в час інтенсивної розробки та добичі залізної руди талановитими краєзнавцями-інженерами Олександром Полем і Мартіном Шимановським. Упродовж наступних десятиліть були сформовані напрямки академічного, народного, дитячого  виконввства.
    Хор "Відродження" під орудою Тетяни Коренчук та Лілії Василенко є прямим послідовником вокально-хорових традицій, закладенних 150 років тому.

 


Міжнародний конкурс мистецтв «ВЕЛИЧНЕ МИСТЕЦТВО» (м. Київ)

15.02.24


     Щиро вітаємо 
переможиця Міжнародного конкурсу мистецтв «ВЕЛИЧНЕ МИСТЕЦТВО» (м. Київ, 21.01.2024) студента спеціалізації «Оркестрові духові та ударні інструменти»
ДУДІЦ МАКСИМА
(викладач - Федора Олена Романівна, концертмейстер - Клоченко Юлія Іванівна) 
з отриманням ГРАН ПРІ!!!

Міжнародний конкурс мистецтв «ВЕЛИЧНЕ МИСТЕЦТВО» (м. Київ)

    Пишаємося! Бажаємо подальших успіхів на шляху до Парнасу!

    Викладач та концертмейстер переможця отримали подяки за відданість мистецтву, професійну підготовку учасників до конкурсу, плідну творчу співпрацю, збереження та розвиток  
 

    Пишаємося лауреатом та його викладачами! Бажаємо невичерпної наснаги та нових творчих досягнень!

XXIII фестиваль-форум «У Новий рік з улюбленими піснями» (м. Кривий Ріг)

02-03.02.24

    Культурний тил Кривбасу продовжив тримати свій стрій. Відтак в місті вже 02-03.02.2024 року пройшов XXIII всеукраїнський фестиваль вокального мистецтва під гаслом «У новий рік з улюбленими піснями». 
    На учасників фесту чекали оновлений склад журі, професійні сцена, звук і світло, а також ротація на радіо «Кривбас».
    Творче змагання відбулося у категоріях:
джазовий вокал
естрадний вокал
вокал у музичному супроводі (наживо)
авторська пісня «на часі»
академічний вокал
народний вокал
     3 лютого завершилось дводенне прослуховування учасників Всеукраїнського фестивалю "У новий рік з улюбленими піснями". 
    На івенті представили свої номери колективи не лише з Кривого Рогу, а й з Дніпра, Черкас та Одеси. Найкращих нагородили подарунками від партнерів фестивалю.


     У конкурсі прийняли участь студенти КЗ "КОФМК"ДОР".

ВІТАЄМО!!!
 Софія Березіна
(III курс, спеціалізація "Хорове диригування") 
Диплом I ступеня

XXIII фестиваль-форум «У Новий рік з улюбленими піснями» (м. Кривий Ріг)

 Глімязна Катерина
(спеціалізація "Естрадний спів"
викладач Валерія Курило) 
Диплом I ступеня
Право на ротацію в ефірі радіостанції "Радіо Кривбас" FM 102,3
Знижка 50% на участь у фестивалі 




Бенца Марія
(спеціалізація "Естрадний спів"
викладач Валерія Курило) 
2 Диплом I ступеня!!!


 Полохало Надія
(спеціалізація "Естрадний спів"
викладач Софія Федотова) 
Диплом II ступеня


 Боровінська Софія
(спеціалізація "Естрадний спів"
викладач Софія Федотова) 
Диплом II ступеня




VII International piano cjmpetition "Piano-Art" (Ukraine/Slovak Republic)


05.02.24


     Студенти КЗ "КОФМКДОР" вкотре радують нас своїми перемогами!
     Щиро вітаємо студентку I курсу спеціалізації "Фортепіано"


МІНЯЙЛО ДАР'Я
Диплом лауреата I премії
VII International piano cjmpetition "Piano-Art" 
(Ukraine/Slovak Republic)
Викладач - Чеботаренко Ольга Валеріївна
Номінація: фортепіано
Категорія: IV

VII International piano cjmpetition "Piano-Art" (Ukraine/Slovak Republic)    


VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв "PEARLS OF TALENT" (м. Одеса)


05.02.24

ВІТАЄМО!!!

ГУЛА ДІАНА
Диплом лауреата I премії
VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв 
"PEARLS OF TALENT" 
(м. Одеса)
Номінація: фортепіано
Викладач - Замишляєва Людмила Яківна 

Пишаємось талановитою студенткою спеціалізації "Фортепіано" КЗ"КОФМК"ДОР". Щиро бажаємо подальших успіхів у досягненні вершин мистецтва!

VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв "PEARLS OF TALENT" (м. Одеса)     



Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс "Зимова фантазія. Різдвяні візерунки".


25.01.24

Вітаємо!
студентку І курсу спеціалізації "Фортепіано" Дар'ю Міняйло з І місцем на Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі "Зимова фантазія. Різдвяні візерунки" - викладач Чеботаренко Ольга Валеріївна. Пишаємось!!!

 Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс  "Зимова фантазія. Різдвяні візерунки".



День Соборності України.


22.01.24

День Соборності України.

З Днем Соборності,  Україно!    
День Соборності України. Важливий день, щоб згадати нашу головну силу — єдність.    
Коли весь український народ єднається — його не перемогти. Наші степи, терикони та ліси стають непрохідними для ворога, стають його могилою.    Перемога не приходить випадково і не приходить до окремих людей — її здобувають всі разом. Ворог це відчуває. Тому боїться нашої єдності. Тому намагається розірвати її, як і століття тому.    
Марно. Ми долаємо усі труднощі, ми нищимо ворога, ми відновлюємо зруйноване ним.    Наша єдність — це наша зброя. 
З Днем Соборності, Україно!


    В цей день  о 14.00 у Великій залі музичного коледжу відбулась загальна виховна година, присвячена Дню Соборності України. На захід був запрошений гість - викладач-військовослужбовець Дмитро Вікторович Федько. До 24.02.2022 викладав у нас в коледжі Історію України, Захист України та інші предмети. А зараз захищає всіх нас. 
    Була проведена акція "Кошик для військового". Зібрані кошти і на зібрану суму закуплені необхідні корисні речі, смаколики для Дмитра та його побратимів.





Новорічні привітання.


31.12.23

Новорічне привітання від Людмили РАКІТЯНСЬКОЇ
(голови Криворізького міського відділення 
Національної всеукраїнської музичної спілки, 
директорки Криворізького обласного фахового музичного коледжу)
 

Новорічне привітання від оркестру КОМФК 
спеціалізації «Естрада» 
(керівник Артем Зінченко)
(ТРК "Рудана")

Новорічне привітання від Галини Добровольської
(ТРК "Рудана")



VII Відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства та імпровізації «JazzFiesta» 2023» (м. Харків).


26.12.23

   Вітаємо студентів спеціалізації "Естрада" та їх викладача Володимира Миколайовича Пеха з високими нагородами, отриманими на VII Відкритому конкурсі естрадно-джазового виконавства та імпровізації "JazzFiesta 2023".

 — Суботін Ілля - І місце (вібрафон)
 — Суботін Ілля - І місце (барабани)
 — Дульнєв Влад - І місце (барабани)
 — Новіков Денис - І місце (барабани)
 — Дзудзило Мирослав - ІІ місце (барабани)
 — Подаяка Володимиру Миколайовичу Пеху.

Пишаємось! Так тримат!!!

VII Відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства та імпровізації «JazzFiesta»  2023» (м. Харків).





25.12.23



Різдвяний концерт спеціалізації "Народні інструменти".


25.12.23

Срібний місяць зорі поклонився,

Сеї ночі Ісус народився.

Над колискою сяєво грає,

Світла радість весь світ обіймає.

Різдвяний концерт спеціалізації "Народні інструменти".

    У музичному коледжі протягом цілого тижня не вщухали звітні концерти всіх спеціалізацій. У цей чудовий різдвянй вечір концертний марафон блискуче завершила спеціалізація «Народні інструменти».  

    Безліч сольних, ансамблевих та оркестрових номерів яскравими барвами висвітлювали різноманітні стилі та жанри в творах композиторів різних епох, чергуючись за принципом контрасту. Слухачі насолоджувалися то лірично натхненними образами, повними меланхолійних тем, то драматичними тембрами, експресивними композиціями, які потребують чималої технічної підготовки, скерцозними та справжніми казково-святковими творами.

    Колорит Іспанії, наприклад, можна прослідкувати у виступі Карини Кулешової (викл. Олексій Бондаренко, концертмейстер Олена Єрьоміна), яка виконала «Романс» Тівадара Начеза;


    та оркестру народних інструментів ім. Дмитра Ільїна (керівник Дар’я Рисіна), який виконав «Іспанський танець»  Мирослава Скорика з музики до драми Лесі Українки «Камінний господар».

    Настрої та ритми Аргентини можна було почути у творах Астора П’яццоли «Весна в Буенос-Айресі» у виконанні оркестру  (соліст Олександр Бабенко, диригент Андрій Бабенко) та «Облівіон»  - ансамблю Art-мозаїка (керівник Дар’я Рисіна).



    Також у виконанні оркестру довершено пролунала запальна «Лезгінка» Арама Хачатуряна (партія ударних Денис Кулешов).

    У «кубинському» стилі прозвучав однойменний твір Біллі Тейлора, перекладення Максима Василенка, який відтворив ансамбль баяністів (керівник Максим Василенко, партія ударних Денис Кулешов),


    «Ескіз у молдавському стилі» Левка Колодуба влучно відобразив Ілля Ковальчук (викладач Олексій Бондаренко, концертмейстер Тетяна Кадук).


    Окремо хочеться відмітити Етюд № 3 Ференца Ліста, який являє собою фортепіанну транскрипцію однойменної скрипкової п’єси Ніколо Паганіні «Кампанелла». Перекладення для баяна зробив випускник Криворізького музичного коледжу, а нині студент Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Гліб Плахотнюк. Дуже приємно, що випускники коледжу приїжджають у гості, не забуваючи про рідну Альма-матер, і діляться своїми творчими досягненнями.


    Звичайно, неможливо пройти осторонь музики Джона Вільямса, обробка Надії Мельник «Somewhere in My Memory» (квартет, керівник Людмила Іванова) - музики, яка навіює найтепліші дитячі спогади про традиційний новорічний перегляд фільму «Один удома».


    Превалююча частина творів у концерті належала українській музиці. Це й іронічні теми:

    «Кручені паничі» (музика Анатолія Кулика, вірші Юрія Удода - ансамбль бандуристів «Барви», керівник Людмила Іванова;


    «Порізала-м пальчик» (лемківська народна пісня) - ансамбль бандуристів «Фарби життя», керівник Карина Артеменко;


    і лірично-драматичні:

- «Прелюдія і фуга» у виконанні Мар’яни Павленко (викладач Карина Артеменко), композиція Валентини Мартинюк навіювала тему української популярної пісні «Чорнобривці», яку впізнали багато слухачів;


- «Посвята» Оксани Герасименко  у виконанні дуету «Промінь світла» Мар’яни Павленко, Вікторії Гонченко  (керівник Карина Артеменко);


- українська народна пісня в обробці Ліни Марич «Ой верше, мій верше» (ансамбль бандуристів «Фарби життя», керівник Карина Артеменко);

- «Українські візерунки»  Любові Матвійчук (ансамбль домристів, керівник Олексій Бондаренко).

[

    Оркестр також підхопив хвилю ніжних, пристрасних тем кохання, які пронеслися на одному диханні:

- лірична фантазія «Калинонька» Миколи Стецюна (диригент Андрій Бабенко);


- «До тебе» Віталія Філіпенка,  солістка Мар’яна Павленко, викладач Карина Артеменко (диригент Дар’я Рисіна).


     Окрасою концерту можна назвати ефектний виступ жіночого хору «Оріана» (керівник Лілія Василенко), соліста Олега Міщенка (викладач Анастасія Онянова), які разом з оркестром народних інструментів (партія гітари Віталій Щербина) проникливо відтворили пісню Святослава Вакарчука про сьогодення «Мить».

 

    Ведуча Віра Дмитрієва висловила слова подяки захисникам України, які віддають усіх себе за мирне майбутнє нашої країни. Така думка пролунала, напевно, не лише зі слів ведучої, а й подумки у всіх присутніх у залі.


    Символічними, як на мене, стали крайні номери звітного концерту «Колискова Україні» (ансамбль бандуристів «Барви», керівник Людмила Іванова) та  «Золоті ворота» (оркестр, жіночий хор «Оріана» (керівник Лілія Василенко), соло гітари Віталій Щербина, солісти Альона Нагорна та Тетяна Ігнатенко), зробивши головний акцент на оспівуванні нашої рідної Батьківщини.

 

    Вражає та заслуговує на повагу згуртованість студентів і викладачів усіх спеціалізацій, які за такий короткий час, а особливо, якщо це ансамбль і тим більше оркестр, змогли в повному обсязі вивчити складну програму, партії та виступити на великій сцені на дуже високому професійному рівні. А для деяких студентів І курсу це взагалі були дебютні виступи.


     Велика подяка всім, хто був причетний до створення новорічного музичного свята, за надзвичайні яскраві емоції, за море позитива та естетичної насолоди.

    Нових творчих звершень, натхнення та наснаги!

Викладач спеціалізації «Теорія музики» 

Олена Фролова



Різдвяний концерт спеціалізації «Естрадний спів».


24.12.23

Різдвяний концерт спеціалізації «Естрадний спів».


Сьогодні, 24 грудня, напередодні Різдва Христового, в очікуванні Святвечора – настрій особливо святковий. І допоміг у створенні цього настрою чудовий концерт, що відбувся у великій залі Криворізького обласного фахового музичного коледжу.Бажаємо Вам  насолодитися всією красою і чарівністю її Величності музики!

Різдвяний концерт спеціалізації «Естрадний спів» складався з двох частин: I частина – «Голос Різдва: вокальна симфонія свята», II частина – виступ естрадно-симфонічного оркестру коледжу (керівник Володимир Онянов).

До створення святкової атмосфери долучились ведучі: Катерина Глімязна, Кирило Побива (студенти IV курсу спеціалізації «Естрадний спів») та Поліна Куліш (студентка IV курсу спеціалізації «Теорія музики»).



Яскравим калейдоскопом чергувалися номери, що репрезентували відомі твори в нових інтерпретаціях:


 - «Пречистая Діва» – ансамбль «Душка»;


 - «Не тополю високую», музика Віктора Павліка і Тетяни Назарко, вірші Тараса Шевченка – у виконанні Кирила Побиви та Олени Яремчук;


 - «На острові чекання»,  автор В'ячеслав Хурсенко – у виконанні Софії Боровінської;


 - «Вище хмар»автори ТінаКароль та Михайло Некрасовпереклад Shumei – у виконанні Олега Мищенка;


 - «Якщо любиш – кохай!» вірші Михайла Ткача, музика Левка Дутківського – у виконанні дуету в складі Юліани Щербенок та Дар’ї Ліщук;


 - «Цілуй солодкими губами», автор Аркадій Войтюк – у виконанні Кирила Побиви;


 - «When you good to mama» автор «John Kander» - у виконанні  Марії Бенца;


 - "Feeling good", автор "Anthony Newley, Leslie Bricusse" - у виконанні Кирила Писаренко; 



 - «Мілорд», автор Margarita Monno – у виконанні Катерини Глімязної.


Своєрідним музичним сюрпризом стало виконання пісні «Silent night» («Тиха ніч»), автор Franz Gruber, яка вважається Різдвяним гімном. Музику написав шкільний учитель, композитор органіст Франц Грубер. До виконання цього шедевру долучилося тріо в складіКатерини Глімязної, Марії Бенци, Валерії Курило.



Також вразив чарівним виконанням чоловічий вокальний ансамбль «Експромт» піснею Олександра Пономарьова «Чому?». Наскільки гармонійно поєдналися голоси виконавців, настільки органічно підтримав звучання голосів своїм імпровізованим супроводом на роялі чудовий піаніст Сергій Глінкін!



Феєрично завершила концерт солістів Тетяна Ігнатенко з піснею «Зіронька», автор Ірина Федишин.


Продовжив святковий концерт естрадно-симфонічний оркестр коледжу під керуванням Володимира Онянова, який остаточно розтопив серця слухачів. Деякі композиції так торкнулися сердець слухачів, що були замовлені на «біс».



Зал заповнили знайомі мелодії в чудовій інтерпретації оркестру та солістів:

  • Поль Моріа – «La Leçon Particulière» (Ля Люсон Партікюльєр);
  • Пітер Мартін  «Вівальдіана»;
  • Кейт Шиндл  «Please don't make me love you» (соло Софія Федотова)
  • Енніо Морріконе  «Chi Mai», музика до кінофільму «The Professional»;
  • Пітер Мартін  «Прелюдія та Риф»;
  • Поль Моріа  «Менует»;
  • Поль Моріа, Мірей Матьє – «Pardonne moi» (соло Альона Нагорна).


Тріумфальним завершенням концерту, що був наповнений неймовірною енергією і талантом, стало виконання «на біс» «Запорізького маршу» Євгена Адамцевича.

У цей вечір заведено зичити щедрості, тож ми бажаємо щедрості вашому серцю, щедрості вашому дому та щедрості з боку долі! Нехай вас оминають негаразди, а добробут панує. Божої благодаті та миру, успіхів і щастя вашим родинам! Дякуємо за те, що надихаєте нас. Сподіваємось, ви сповна насолодились всією красою і чарівністю її Величності музики!

    Дякуємо всім, хто долучився до концерту, творчих пошуків, звершень і натхнення! 




Викладач спеціалізації «Теорія музики»

Людмила Масловська



Різдвяний концерт спеціалізації "Оркестрові струнні інструменти"


23.12.23


Різдвяний концерт спеціалізації "Оркестрові струнні інструменти"


     23 грудня в концертній залі Криворізького обласного фахового музичного коледжу відбувся черговий Різдвяний концерт. Сьогодні своїм святковим настроєм та майстерністю ділились викладачі та студенти спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти».

 Влучними та пізнавальними коментарями супроводжувала концерт Ведуча – Олена Фролова (викладач спеціалізації «Теорія музики»).



     Як відомо, струнні інструменти мають свою специфіку звучання, яка зрозуміла не кожному. Шанувальники цього мистецтва складають особливу кагорту людей, що відзначаються вишуканим смаком та чутливою душею.

     Репертуар сьогоднішнього концерту був підібраний таким чином, що був зрозумілий і професіоналам, і широкому колу любителів музики.

 У першому відділенні концерту виступили камерні ансамблі, дуети, солісти. Першим твором, що налаштував на святковий лад, був незмінний «Щедрик», зрозумілий у будь-якій інтерпретації (твір виконав квартет: Романова Аліна, Фіш Світлана, Шитько Тетяна, Миронов Микола, керівник Чернійчук Н.М.).


 Багато аплодисментів викликали злагоджені дуети за участю:

- Дмитра Дядюна (альт), Світлани Фіш (скрипка) - Г. Гендель-Й. Халворсен - Pasacaglia g moll для скрипки та альта;


- Аліни Романової, Катерини Копійки, (викладач Чернійчук Н.М.) - Е. Гріг - соната для скрипки і ф-но №2 (1 ч.).


     Своєрідним переломним моментом у накопиченні енергії схвалення та вдячності від слухачів стали твори українських композиторів – Мирослава Скорика, Володимира Птушкіна.

  Безсумнівно, торкнулися душі кожного

 Г. Венявський - Романс (2 ч., 2-го концерт) у виконанні Катерини Солнишкіної (викладач Чернійчук Н.М., концертмейстер Кадук Т.Ю.);

-  Ю. Щуровський - Романс у виконанні Марії Єрмакової (1 курс) (викладач Кавіцька Т.М., концертмейстер Замишляєва Л.Я.);

 «Карпатська рапсодія» М.Скорика, що поєднала класичну вишуканість і популярні джазові та карпатські награні, яку виконали Корохова Інна, концертмейстер Клоченко Ю.І., викладач Чернійчук Н. М..



«Безперервний рух» Володимира Птушкіна у виконанні квартету скрипалів (Кавіцька Тетяна, Гливенко Еліна, Романюк Ірина, Єрмакова Марія, керівник Кавіцька Т.М., концертмейстер Голентус А.І.) підкорив простотою і, водночас, сучасністю стилю.




     Більшу частину програми концерту склали твори у виконанні камерного оркестру під керуванням харизматичного диригента Дмитра Дядюна.

На високому емоційному піднесенні було виконано відомі твори:

- А. Вівальді - цикл пори року «Зима» (соло Радевич Антон);

 

- В. Моцарт - Дивертисмент Фа мажор 1 ч.;

- Й. Штраус - Полька піцикато;

- А. Лара - Гранада (соло Добровольська Галина).



    Завершила концерт запальна композиція Євгена Петриненка – «Коло» (соло Антон Радевич).



    Дякуємо організаторам концерту за одержану насолоду та відчуті емоції. Бажаємо творчих успіхів та подальших звершень!





                                                                                    Враженнями поділилась викладач спеціалізації «Теорії музики»

                                                                                                                                                       Людмила Масловська. 




XXVII благодійна різдвяна Галу Ротарійська Ялинка.

23.12.23

    Добігає кінця 2023 рік. Запах прийдешнього Різдва витає у повітрі. Цього року воно для українців особливе, бо святкувати ми його будемо по-новому, разом з усією Європою 25-го грудня. 
    А ось для жіночого вокального колективу «Співаночки» Криворізького обласного фахового музичного коледжу під керівництвом Тетяни Мєсропової грудень-23 не лише особливий, а й незабутній. Ансамбль отримав запрошення на XXVII благодійну різдвяну Галу Ротарійської Ялинки, організованої Rotary Club Warszawa City, що проводилась 09.12.2023 р.. Це велика честь, невимовна гордість представляти Україну, наше рідне місто в столиці Польщі на благодійному заході такого рівня. 
    Виступ "Співаночок" став частиною благородної місії ‐ збору коштів для підтримки дитячих садків 
м. Кривого Рогу. Ми відчували неймовірну відповідальність і вдячність за можливість долучитися до такої важливої справи.
Ця маленька подорож до Варшави заполонила наші душі радістю й позитивом, вражаючими емоціями й незабутніми моментами.
 
 

    Під час цікавої екскурсії старим містом столиці Польщі ми відвідали Базиліку Святого Хреста, де покоїться серце видатного польського композитора Фредеріка Шопена. Відчуваючи духовність і величність цього місця, "Співаночки" виконали в храмі латиномовний піснеспів «Agnus Dei». Місцеві прихожани з захопленням слухали україночок.
    Хочемо щиро подякувати Rotary Club Warszawa City, особисто Олені Шпак за запрошення, теплий прийом, гостинність, захоплюючу екскурсію! Дякуємо польському народу за постійну підтримку України! Хай живе дружба між нашими народами!
Студентка IV курсу спеціалізації "Теорія музики"
Анастасія Густі


«Christmas JAZZ» (Різдвяний концерт спеціалізації «Естрада»).


22.12.23

«Christmas JAZZ»  (Різдвяний концерт спеціалізації «Естрада»).

22 грудня у КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» «ДОР» у великій залі пролунав черговий концерт, приурочений новорічним святам. Новий рік та Різдво – найочікуваніші та найзагадковіші свята з особливою атмосферою та енергетикою. Сьогодні звітували студенти та викладачі спеціалізації «Естрада». Чудові майстри джазу створили для глядачів святкову музичну феєрію позитивних емоцій. 
     На сцені Криворізького музичного коледжу сьогодні виступили три ансамблі (керівники: Володимир ПЕХ, Віталій ЩЕРБИНА, Віктор КРАВЧЕНКО) та біг-бенд спеціалізації (керівник Артем ЗІНЧЕНКО).
     Ведучою вечора була Дар’я РИСІНА – заступник директора з навчальної роботи та по сумісництву завідувач спеціалізації  «Естрада».


Експозицією концерту став виступ ансамблю барабанщиків під орудою Володимира ПЕХА. Вони виконали Gypsy King «Bamboleo», Dave Weckl  «Songo Mikele».  Всім відома пісня «Bamboleo» гурту  Gypsy King здобула шаленої популярності наприкінці 80-х років минулого століття, та не втратила актуальності й сьогодні. Упевнена, що наші відвідувачі внутрішнім слухом підспівували музикантам, особливо на слові «бамболейло», що в перекладі з іспанської – «хитатися», а часом і підтанцьовували або ж відбивали ногами ритм запального фламенко.


 Далі на сцену вийшли учасники ансамблю під керівництвом Віталія ЩЕРБИНИ. Музиканти зіграли глядачам кілька композицій: Django Reinhardt «Minor swing», Bill Evans «Dream gypsy», Laufey «From the start», створивши справжній феєрверк музики і драйву (вокал – Олена Яремчук). Надзвичайний тембральний окрас голосу співачки, широкий діапазон та віртуозне володіння ним викликало бурю емоцій у шанувальників джазового мистецтва.


Як відомо, найголовніша особливість джазу – ритм. У цьому стилі не принято грати рівно. Для джазу характерний рваний, гострий, синкопований ритм, що отримав назву свінг. На справедливе переконання корифеїв джазу (Бенні Картера, Луї Армстронга, Джини Крупи), «джазу без свінгу просто не існує». У цьому нам допомогли переконатися учасники ансамблю під керівництвом Віктора  КРАВЧЕНКА. Музиканти натхненно виконали Sammy Nestico «A little blues, please». Пейзажі спекотної карнавальної Бразилії відтворили в композиції Marcos Vale «Summer samba».


Після виступів   ансамблів сцену заполонив джазовий біг-бенд коледжу. 

Чи можна уявити новорічні свята без Санти, ялинки, подарунків, побажань «Merry Christmas»? Настрій прийдешнього Різдва подарували учасники біг-бенду, виконавши Gene Autry and Oakley Haldeman “Here Comes Santa Claus”, Arranged by John Berry (солісти Артем Сердюк – труба, Софія Федотова – саксофон). Ця популярна різдвяна пісня, написана аж у далекому 1947 році, ще й досі приваблює слухачів та дарує позитивний настрій. Потужно та динамічно зазвучала композиція Wayne Shorter “One By One”, arranged вy Mark Taylor у виконанні біг-бенду (солісти Катерина Прохоренкова – саксофон, Артем Сердюк – труба). Яскрава палітра джазової гармонії з перших тактів зачарувала глядачів у творі Bobby Timmons “DAT DERE”, Arranged by Erik Morales (соло саксофона – Софія Федотова).
       Учасники джазового колективу тонко відчувають специфічні риси цього стилю мистецтва: «кульгавий» ритм, барвисті гармонії – тому настільки досконало передали справжні емоції композицією Nat King Cole “L-O-V-E” (вокал – Софія Федотова, соло на трубі Олег Кульков). Глядачі високо оцінили спів вокалістки. З її появою в залі публіка помітно пожвавилася, всі раділи її дивовижній властивості тримати зал, її манері інтонування, почуття джазового ритму. 
     Цікаво, що джазова музика, яка притаманна вулично-кав’ярному музикуванню,  містить багато труднощів для виконавців, тому недарма давно зайняла своє знакове місце в професійній музиці та вийшла на високий виконавський рівень. І з цим неможливо сперечатися після прослуховування Cole Porter “It’s all right with me”, arranged by Alan Baylok (соло саксофона – Софія ФЕДОТОВА, соло гітари – Богдан ЧЕРНЯЄВ).

Багато виконавців джазу були неперевершеними композиторами, так, американський піаніст, диригент і майстер аранжування Duke Ellington є автором багатьох творів. 
        Приголомшливо прозвучала композиція, створена Duke Ellington спільно з Irving Mills, “The mooche”, arranged by Mark Taylor, від професіоналів екстракласу під орудою енергійного Артема ЗІНЧЕНКА (солісти Денис Кулешов – саксофон, Даніїл Курбаков – тромбон).
      Кожна зустріч з джазом – це свято емоцій, фонтан енергійних імпровізацій,  що пробуджує в слухачах найкращі почуття, дарує високу емоційну насолоду та закликає замислитися про справжні морально-естетичні  цінності. Джаз – це любов, смуток, радість і пристрасть. Серце слухачів підкорила композиція Albert Alva “Beautiful flower” у виконанні біг-бенду (солісти Даніїл Удовиченко – саксофон, Артем Сердюк – труба). 


Глядачі високо оцінили презентацію композиції Van Morrison “Moon dance” (вокал – Микола КЛИНЕЦЬКИЙ).
     Активна творча діяльність колективу, дозволяє здійснювати пропаганду найкращих зразків естрадно-джазового мистецтва, формувати художньо-естетичні уподобання соціуму, показуючи високий професійний рівень. Звуковий простір заповнила чарівна музика George Gershwin “Strike up the band”, arranged by Sammy Nestico (соло саксофона – Артем ЗІНЧЕНКО). Джордж Гершвін вдало поєднав традиції джазу й афро-американського фольклору з основами європейської класичної музики та виробив особливий стиль, який відкрив новий напрям у світовій музичній культурі.


Прекрасний музичний вечір п’ятниці 22 грудня промайнув однією миттю в Криворізькому музичному коледжі. Цей концерт став ще однією яскравою подією в музичному житті нашого міста. Задоволення від концерту виявилося таким сильним, що гості не бажали розставатися з улюбленими артистами й залишати приміщення. Прекрасна, чудова музика і виконання! Все це запам’ятається та залишить помітний, відчутний відбиток у серці кожного гостя надовго. Дякуємо всім студентам і викладачам спеціалізації «Естрада», які зробили сьогоднішній концерт творчим,  яскравим, а інколи фантастичним і чарівним. 
    Творчі новорічні зустрічі тривають. Чекаємо на вас уже завтра 23 грудня у цьому ж місці. При собі мати позитивний настрій.

Викладачка спеціалізації «Теорія музики» Ольга Оборіна



Різдвяний концерт спеціалізації "Оркестрові духові та ударні інструменти".


21.12.23

Різдвяний концерт спеціалізації "Оркестрові духові та ударні інструменти".

Різдвяний концерт спеціалізації «Оркестрові духові та ударні інструменти» відкрив ансамбль під керівництвом Софії Федотової, виконавши композицію - «Hark How the Bells».



          Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих Героїв.

За структурою концерт складався з двох відділень: у першому відділенні прозвучали сольні та ансамблеві виступи, а в другому, - виступив Духовий оркестр Криворізького фахового музичного коледжу.

        Перед слухачами відчинилася музична сторінка, що перенесла до країни виняткової краси. Прозвучав твір Франца та Карла Доплерів «Фантазія на тему Ріголетто» у виконанні дуету флейтистів Олени Федо та Максима Дудіц (рояль - Юлія Клоченко)


У сольних виступах прозвучали контрастні за характером композиції:

на саксофоні - «Італійська фантазія» французького композитора Ежен Бозза у виконанні Деа Алфано. Превалювання секундово-терцових інтонацій, перемінна мінливість сильної та відносно сильної долей у фразовому структуруванні мелодії, часті зміни розміру, максимально широка артикуляційно-штрихова палітра, різноманіття типів динаміки, - такою складною і водночас вміло зіграною постала мелодика виконуваного музичного твору.



на гобої – рухливий «Танок» Вячеслава Цайтца у виконанні Вікторії Шкурко,



 флейті – спокійно-мрійлива мелодія «Гіпноз» Яна Кларка у виконанні Максима Дудіц.



Вразила глибинною виразністю звучання відома українська народна пісня в обробці Миколи Лисенка - «Пливе човен» - у виконанні ансамблю Віктора Онуфрієнка.



Як говорив М. Степаненко: «Унікальний талант Володимира Зубицького, який в одній людині поєднав композитора і виконавця, виявляється у тому, що він пише для людей, і тому його твори зрозумілі і доступні слухачеві» - тож «Веснянка» В. Зубицького у виконані ансамблю не залишила нікого байдужим. 


         На завершення першого відділу концерту пролунали запальні танцювальні твори – Танго «Adios Nonino»  Астора П’яццолла та «Чардаш» Вітторіо Монті у виконанні ансамблю Володимира Онянова. Віртуозна гра на ударних інструментах – ксилофоні, конгах, трубчастих дзвіночках та металофоні підкорила присутніх у слухацькій залі.



Після короткого антракту розпочався другий відділ концерту відомим твором майстерного поліфоніста Й. Баха «Токката і фуга ре-мінор» у виконанні Духового оркестру (диригував Олександр Шевляков).



Динамічними запам’яталися композиції «Costa del Sol» David Shaffer, «Incredibles», «Damage Control» Larry Neek, «Концертіно для кларнету з оркестром» Карл Марії Вебер (диригувала студентка 4-го курсу Деа Алфано) та «Rudolfh the Red-Nosed reindeer» Johny Marks аранжування Nachiro Iwai.



Приємним сюрпризом стало виконання пісні «Запроси мене у сни» легендарного співака і композитора – В. Івасюка (солістка Анастасія Сувора) у супроводі оркестру.

 


        На Різдво та Новий Рік, коли серця наповнені надією та радістю, нас, українців, об'єднує одне єдине бажання: Мир та Перемога. Воно виростає з української непохитності, незламності, сили та віри у щасливе майбутнє для всіх нас. Нехай же ця новорічна пора зміцнює нашу єдність та допомагає кожному з нас зробити світ кращим. Нехай всі бажання стануть реальністю, а найбільшим подарунком для українців і  України в цілому стане наша якнайшвидша Перемога. 

У фіналі концерту могутній помпезний характер звучання «Українського маршу №1» «Вільна Україна» Анатолія Жульєва у виконанні Криворізького Духового оркестру (диригент - Віктор Онуфрієнко) справив незабутні враження на слухачів. Лунали вигуки «Браво!» та довго не стихали гучні оплески! 



Ця музична подія не забудеться! До нових музичних зустрічей на різдвяних концертах!


Викладачка відділу «Теорія музики»

Світлана Кваша



Різдвяний концерт спеціалізації "Фортепіано".


20.12.23

Сьогодні гостинна зала Криворізького фахового музичного коледжу наповнилася різдвяними та новорічними привітаннями від спеціалізації   «Фортепіано». 

Розпочався концерт восьмою Сонатою Фа мажор віденського класика В. Моцарта у виконанні Світлани Фіш (скрипка) та Діани Гули (рояль).


Різдвяний концерт спеціалізації "Фортепіано".

У програмі концерту прозвучали твори українських композиторів:

 - фортепіанна мініатюра Валентина Сильвестрова «Ноктюрн» у виконанні Марії Нищик. Виконання створило споглядальний характер  завдяки особливому виду фактури, – звукової педалі та розспівуванні всіх голосів, що є індивідуалізованим виражальним засобом композитора;



- етюд «Стрімкий потік» Миколи Сильванського у виконанні Юлії Хрипун. Цей музичний твір є втіленням пейзажної лірики в музиці з бурхливими пасажами, на тлі яких траплялися короткі «крапельні» мотиви на стакато, що додавали музичній картині подобу дощу. Майстерне використання виразових можливостей тембрів роялю, тріольний рух у швидкому темпі Presto, який не зупиняється від першого такту до закінчення твору, – тримали увагу слухачів, не перериваючись ні на мить; 




- етюд №9 Сергія Борткевича у виконанні Кароліни Камінської. Цей музичний твір вразив тим, як уміло в одному етюді поєднуються різні види піаністичної виконавської техніки. Адже Сергій Борткевич не тільки створював музичні твори як композитор, а й займався педагогічною діяльністю, тож і ставив різні виконавські завдання у своїх творах; 



Також прозвучали твори зарубіжних композиторів:

  • Ф. Шопена – Ноктюрн сі-бемоль мінор у виконанні Дарії Міняйло, Ф. Шопена – Етюд №9 у виконанні Діани Гули та Ф. Шопена – Етюд №12 у виконанні Тимура Зеленяка;

 
  • Ніколо Паганіні – Роберта Шумана – Етюд Мі-бемоль-мажор у виконанні Анастасії Івлєвої;
  • Ф. Шуберта – Експромт мі-бемоль мажор у виконанні Єлизавети Хрипко.

Прозвучали динамічні фортепіанні ансамблі – Єлизавети Глінки і Софії Карленко та Єлизавети Хрипко – Дарії Міняйло – Софії Максимової. У виконанні фортепіанного тріо прозвучали номери «Антилопа» та «Акваріум» із сюїти «Карнавал тварин» Каміля Сен-Санса. Виконавицями було досягнуто ансамблеві задачі та вміло подолано піаністично-технічні складнощі, що відобразилося вражаючим за красою звучанням.



Окрім сольного звучання фортепіано, гості почули чарівне поєднання барв інструментів і голосів: флейти та фортепіано (виконувала партію флейти Олена Федо), скрипки та фортепіано (виконував партію скрипки Дмитро Дядюн) та вокал із фортепіано (виконувала вокал Галина Добровольська). Виконання всіх музичних творів було наповнено щирістю та теплом, які сповнювали слухачів надією на щасливе майбутнє. 


 


На завершення концерту виступив жіночий хор «Оріана» студентів спеціалізацій «Фортепіано» і «Теорія музики» під керівництвом Лілії Василенко. Хор виконав колядку Тетяни Яшвілі «Бог Предвічний народився» та «Have yourself a Merry little Christmas». Звучання співу створило різдвяну атмосферу та святковий настрій, а гості дякували виконавцям і всім причетним до проведення концерту гучними оплесками.


До нових зустрічей на подальших концертах!


Викладачка відділу «Теорія музики»

Світлана Кваша



"Щедрик об'єднує світ"


19.12.23

"Щедрик об'єднує світ"

    Традиційно напередодні зимових свят у КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» «ДОР» проводяться новорічні концерти. Це своєрідні привітання від студентів всіх спеціалізацій та їх викладачів. Цього року вони стартували від 19 грудня. Концерти за участю студентів музичного коледжу вже давно посіли почесне місце в культурно-просвітницькій діяльності нашого міста. Саме тут зароджується музика! 
     Сьогодні ж 19 грудня у великій залі коледжу поціновувачі та слухачі професійної академічної музики мали змогу доторкнутися до процесу створення дива. У концерті брали участь студенти спеціалізацій «Хорове диригування», «Академічний спів», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Оркестрові струнні інструменти» та солісти й творчі колективи дитячих музичних шкіл №4, №5. Концерт символічно отримав назву «Щедрик об’єднує світ». І недарма, адже святкова різдвяна композиція «Щедрик» М. Леонтовича стала символом Нового року в усьому світі.
    Ведучі вечора – Лілія Василенко та Тетяна Коренчук – викладачки спеціалізації «Хорове диригування», диригентки студентських хорів коледжу, невимушено допомагали зануритися в казковий світ музики. Концертний зал поступово заповнювали глядачі. Затамувавши подих, всі поринули в атмосферу зимової святкової казки.


    Розпочався концерт виконанням славнозвісної новорічної щедрівки в обробці М. Леонтовича «Щедрик» у виконанні Анни Коренчук, Єви Неділько та студентського хору «Відродження». Коли приходять різдвяні свята, наш «Щедрик» лунає звідусіль у різних країнах. Уже більше 100 років він є музичною «візитівкою» нашої країни. Як відомо, Леонтович присвятив обробці Щедрика близько 20 років і переписував його разів п’ять.    
    Наступними на сцену вийшли учасники вокального ансамблю «Оберіг» (кер. Тетяна ДОБРЕЦОВА, концертмейстер Валентина КРИВЕНКО). Вони виконали «Щедрівку» в аранжуванні Т. Добрецової, колядку «В зеленім ліску» в аранжуванні М. Дацка, колядку «Через гороньку» в аранжуванні Є. Петриченка.


    Різноманіттям зачарували слухачів своїм проникливим до мурашок співом дует у складі Василіси ПОЛЯКОВОЇ, Аріни ВІДРИК – лауреатів І премії Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023» – учениці музичної школи №5 (викладач Олена СЕМЕНОВА, концертмейстер Маргарита БОЙКО, муз. і вірші Л. Горової – «Відчинилося життя»). 


    Вразив своїм виступом  Вокальний ансамбль «ДЗВІНОЧКИ» МШ №5 (керівник – Олена СЕМЕНОВА, концертмейстер – Вікторія СИГЕЙКОВА).


    Неймовірним задоволенням було слухати володарку Гран-Прі Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023» Ольгу ПЕХ – ученицю музичної школи №4 (викладач Оксана ДОЛГОВА, концертмейстер Дмитро СУХОМЛИНОВ, муз. І. Кириліної, вірші Є. Вратарьова – «Про сіамського кота»). Дитячі виступи залишають незабутні враження. Маленькі артисти дивують своєю невимушеністю та енергією на сцені.


    Особливу темброву єдність та прозоре звучання дівочих голосів  відтворили учасники вокального ансамблю «ПЕРВОЦВІТ», який є лауреатом всеукраїнських, міжнародних конкурсів (керівник Олена КАЛИНА, концертмейстер Валентина КРИВЕНКО).


    Загалом програма концерту була достатньо насиченою та різноманітною, як у жанровому  наповненні, так і в представлених різних формах співу – від сольного, ансамблевого виконання до хорового. Цінителям хорового співу були запропоновані такі шедеври:
- Муз. і вірші І. Ходорівської, обр. О. Токар. «Стукаєм, Господар, до твоєї хати»;
- Муз. Арієля Раміреса, обр. О. Токар. «Різдвяна зірка»;
- В. Моцарт, дует Сюзанни та Марцеліни з опери «Весілля Фігаро»;
- Муз. і вірші Л. Горової. «Сніжинки»;
- Ф. Грубер. «Свята ніч»;
- Г. Гаврилець. «В глибокій долині»;
- Укр. нар. пісня «Ой, пішов мій чоловіче» в обр. С. Павлюченка;
- Музика і вірші А. Кос-Анатольського. «Баркарола»;
- Вінценсо К’яра. «La Spagnola»;
- Щедрівка в обр. Наталії Журавель;
- Е. Л. Уеббер. Реквієм частина 7 «Pie Jesu»;
- Ola Gjeilo. «Northern lights»;
- Колядка «Нова радість стала» в обр. А. Сиротенка;
- Дмитро Туптало. Старовинний кант «Мати Милосерда» в обробці Г. Гаврилець; 
- Г. Гаврилець. Колядка «З Рождеством Христовим» з циклу «Барбівська коляда»;
- Генрі Манчіні. «Королівський вальс».

   
     Поряд з провідними корифеями академічного співу Юлією ТИННОЮ (солістка-вокалістка Криворізького академічного міського театру драми і музичної комедії ім. Т. Шевченка, викладачка Криворізького обласного фахового музичного коледжу спеціалізації «Академічний вокал»), Галиною ДОБРОВОЛЬСЬКОЮ (лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів) на сцені виступали і зірочки-початківці  –  учні музичних шкіл. Це додало до концерту особливого трепету, щирості та безпосередності. Вражає не лише їхнє вміння виконувати музичні постанови, але й непосильний ентузіазм та втіха, які вони доставляють глядачам. Усі артисти показали вражаючий рівень музичної майстерності. 



    Яскравий виступ володара Гран-Прі Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023» Дуету «РУЖА» – Вероніка ПЛИСЮК, Мирослава ВОРОБЕЙЧИК (викладач – Наталія ЖУРАВЕЛЬ) викликав у глядача купу емоцій і оплесків.
   

    На високому професійному рівні прозвучали твори, які виконав хор «Відродження» – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів» – під орудою двох чудових диригентів – Тетяни Коренечук та Лілії Василенко (концертмейстери Інна НАЗАРЧУК, Валентина КРИВЕНКО). Студентський хор вирізняється високим виконавським рівнем. За роки існування хорового колективу «Відродження» відбулося безліч його трансформацій. Змінилися диригенти хору, оновлювався виконавський склад, що обумовлено не лише завершенням навчання студентами, а й  іншими чинниками, але традиції, які були започатковані та закладені попередніми майстрами хорового мистецтва Криворіжжя, продовжують "жити"  і втілюватися у сьогоденних реаліях. Активна концертна діяльність є підтвердженням кропіткої праці колективу.


    Тріумфальним виступом завершився святковий концерт, вразивши своєю кількістю учасників. На сцені одночасно виступали: студентський хор «Відродження», вихованці музичної школи №4 – хор молодших класів, хор старших класів, вокальний ансамбль «Axios», учні музичної школи № 5 –  вокальний ансамбль «Дзвіночки» та симфонічний оркестр Криворізького музичного коледжу. Вони виконали саундтрек до кінофільму «Сам удома» частини «Somewhere in my memory» та «Star of Bathlehem». Миті щастя музичної насолоди, радісного новорічного настрою дарували найвідоміші та найпопулярніші мелодії з дитинства.



    Така потужна програма концерту та професійна його подача створювала атмосферу приємного дружнього спілкування між глядачами та артистами. Загальна емоційна тональність концерту справляла враження найвищого піднесення.  Після закінчення кожної композиції гості гаряче виявляли своє захоплення палкими аплодисментами, щирими вигуками «Bravo!», квітами – і це видалося правомірним, враховуючи доставлене естетичне, емоційне задоволення від перегляду та прослуховування музичних композицій.  
    Дякуємо всім причетним до підготовки та проведення концерту – всім учням дитячих музичних шкіл №4 та №5, їхнім викладачам, батькам, студентам, викладачам та адміністрації коледжу. Ви неймовірні! І разом ми все подолаємо. «Адже коли ми разом – ми сила!» – промовила зі сцени завідувачка спеціалізації «Хорове диригування» Тетяна Мєсропова.
Тож запрошуємо всіх охочих до нових творчих зустрічей, наступна відбудуться вже завтра 20 грудня у великій залі Криворізького обласного фахового музичного коледжу! Буде творчо, креативно, енергійно.



 Викладачка спеціалізації «Теорія музики» 
 Ольга Оборіна


"Менеджер музичної освіти"

18.12.23

"Менеджер музичної освіти"

   18 грудня 2023 року у Великій залі було проведено культурно-мистецький захід Криворізького музичного коледжу та Криворізького історико-краєзнавчого музею, присвячений 100-річчю від дня народження РОМАСЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА.
    У криворожан є чимало приводів для гордості за своє місто. Один із них — сильна система музичної освіти, величезна кількість талановитих музикантів — вихованців Криворізького музичного коледжу, які прославили місто та навіть Україну. Але якщо звернутися до витоків, то виявиться, що вся історія створення, розвитку музичної освіти нашого міста вкладається у півстоліття творчої долі Миколи Івановича РОМАСЕНКА.

 


Концерт італійської вокальної музики.


03.12.23

Концерт італійської вокальної музики.

   3 грудня 2023 року у великій залі КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» відбувся концерт італійської вокальної музики.

   Цей проєкт покликаний донести красу та розмаїття італійської класичної музики. Для цього було відібрано перлини італійської вокальної музики: арії, романси та народні пісні.
Ці прекрасні мелодії стали для нас джерелом натхнення та емоційного піднесення.

   Щиро дякуємо керівникам цього проєкту: 
- Заслуженому працівнику культури України Халіді Сиротюк
- Тетяні Кривохижиній
- Олені Денисюк 
Дякуємо авторці ідеї проєкту за її ентузіазм і талант Галині Добровольській. 

   Дякуємо нашій адміністрації, директорці коледжу Людмилі Ракітянській, за можливість проведення таких заходів.

   І звісно ж, дякуємо нашим захисникам, які дарують нам можливість бути на цій сцені і у цій залі! Слава України!


   Єднання звуків рояля та чарівного голосу розкриє перед нами натхненний музичний світ Італії — колиски  однієї з великих епох в історії муз культури — епохи Відродження, яка зберегла спадкоємність старовини у зразкових пам’ятках літератури й мистецтва. 
   Саме Італія стає у свій час батьківщиною європейського мистецтва, що подарувала світові величний жанр опери, неперевершений стиль bel canto. 
      Перед нами постали не тільки добре знайомі  шедеври, але й приховані скарби італійського вокального мистецтва. Це і класичні арії з опер, і проникливі романси, і народні пісні родом з Неаполя з їх чарівним та особливим колоритом. 
Розпочався концерт яскравою подорожжю мистецькими куточками Італії з багатої на традиції Тоскани. У виконанні чудового дуету: Галини Добровольської (вокал) та Катерини Копійки (рояль) - лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів прозвучали вокальні твори :
- Альфредо Каталані - Романс Валлі з опери "Валлі", 
- Артуро Буцци-Печіа - "Torna Amore" (“Повернись, кохана”), 
- Енріко Канніо –" 'O surdato 'nnamurato"- “Закоханий солдат”
- Джакомо Пуччіні - Арія Мімі "Donde lieta usci" з 3-ї дії опери "Богема"
- Чезаре Біксіо - "Parlami d'amore Mariu" - “Поговори зі мною про кохання”
- Вінченцо ді К’яра - "La Spagnola" —   Іспанське «Болеро»


   Світ змінюється, але мелодії “Богеми” будуть жити. 
Зі слів самого ДжАкомо Пуччіні: 
“Потрібно думати про лірику, про музичний театр. Поетизувати все, що можливо, привносити лірику... Мрію про щось нове, хвилююче і ще ніколи не бачене. Обов’язково знайду”.

     Італія! Така різна, така захоплива і красива, така колоритна та неймовірна. Не вистачить усіх слів, щоб описати її. Та й навіщо слова, коли прямо зараз ми відчуємо її музичний колорит, підхоплюючи настрій неаполітанської пісні.  

   Італія – це країна, яка подарувала світові багатьох титанів мистецтва. 
   Продовжуючи подорож цією країною, замальовуючи портрет мистецької Італії, ми не упустимо імена... Мікеланджело, да Вінчі, Рафаеля, Данте, Петрарки, Монтеверді, Вівальді, Верді, Каччіні,...і, звісно ж, не обійдемося без імені Нікколо Паганіні — геніального скрипаля своєї епохи, без творчого образу якого, портрет музичної Італії не зможе бути досконалим! 
   Яскравим доповненням концерту вокальної музики стала гра тріо: Юлія Клоченко – рояль, Олена Федо – флейта, Максим Дудіц – флейта, у виконанні якого прозвучала Фантазія на теми з опери "Ріголетто" (Франц  та Карл Доплери); та дуету: Дмитро Дядюн (скрипка) та Віталій Щербіна (гітара) - Нікколо Паганіні – "Cantabile".


   Мальовничий вигляд приморського району на березі Неаполітанської затоки яскраво передав струнних інструментів у складі: Катерина Солнишкіна, Інна Корохова, Ксенія Мещенко, Дмитро Дядюн (керівник - Дмитро Дядюн). Витончену музику Теодоро Коттрау - "Santa Lucia" зал підхопив оплесками «Браво!»



   Неминущий приклад романтизму й емоційної глибини, які визначають італійську музику XIX століття. Мелодійна мандрівка історією кохання та прихильності. Майстерне поєднання оперної та салонної музики, емоцій і технічного блиску відчулось у творі Луїджі Ардіті — вальс "IL Bacio" - «Поцілунок» (рояль - Катерина Копійка, вокал - Галина Добровольська).

   Оглядаючи мистецтво Італії - не обійтися без золотого шлягеру Едуардо ді Капуа - "`О sole mio", найвідомішої пісні, що сповідує красу, кохання, які так притаманні сонячній Італії!  (у виконанні: вокал - Галина Добровольська, рояль - Катерина Копійка,  квартет струнних інструментів - керівник - Дмитро Дядюн)


   Виконавці концерту, майстерно відтворили перед слухачами музичний портрет Італії, з її дивовижним колоритом, завдяки чарівній ведучій Вірі Дмитрієвій - викладачу спеціалізації "Теорія музики"! 



   Дякуємо усім присутнім у цій Великій залі Криворізького музичного коледжу за вашу прихильність та любов до мистецтва! 
   Ми завжди раді зустрічати, бачити Вас і дарувати мистецтво!

   До нових музичних зустрічей у циклі Різдвяних концертів музичного коледжу!


Майстер— клас.


28.11.23

Майстер— клас.

    28 листопада 2023 року на базі Вінницького  фахового коледжу мистецтв ім. М. Леонтовича ВФКМ відбувся майстер-клас викладача по класу ударних інструментів  Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, КЗ "Криворізький обласний фаховий музичний коледж" ДОР", КЗСМО "Музична школа №4" КМР Володимира Пеха на тему: «Використання rudiments на ударній установці в стилях Latin, Swing, Funk» для студентів та викладачів Вінницького фахового коледжу.
    Слухачі майстер-класу відмітили чудову виконавську техніку доповідача (координація рук  та ніг з використанням clave в поліритмії) та унікальну методику подачі навчального матеріалу. 


    Цікавість до теми майстер-класу виявила велика кількість слухачів: здобувачі професійної мистецької освіти, викладачі мистецьких шкіл, викладачі коледжу мистецтв, професіонали-виконавці. 


     Наприкінці майстер-класу керівник відділу духових та ударних інструментів ВФКМ ім. М.Леонтовича Віктор Малеванчук відмітив неймовірну корисність цього заходу, високий виконавський  професійний рівень Володимира Пеха та вміння сучасно подати навчально-методичний матеріал.




Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Соловейко 2023»


25-26.11.23

Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Соловейко 2023»

    25-26 листопада 2023 року у великій залі КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР пройшов Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Соловейко 2023». В цьому році відбувся вже XXIII конкурс! 
      Діти — це наше майбутнє, і, звісно, ми повинні спонукати їх до перемог на мистецькому обрії, які формують з них творчо сильних, талановитих  особистостей української нації. 
    Одим з таких кроків є конкурс юних вокалістів “Соловейко”,  ініціатором якого була провідний високопрофесійний педагог спеціалізації "Хорове диригування", диригент-хормейстер - Валентина Олександрівна Кокарева.
Упродовж 23 років свого існування,  у конкурсі взяли участь понад 2000 талановитих дітей та обдарована молодь. Конкурс "Соловейко" відкрив двері у світ вокального мистецтва багатьом відомим співакам, котрі славлять вокальну школу України. 

     Цей рік також визначив багато бажаючих проявити свої сили у творчому змаганні.
      У конкурсі, у форматах онлайн і офлайн, взяли участь 96 співаків, представники з 11 областей України, а також з Чорногорії, Ірландії, Польщі, Німеччини.
     Прослуховувало їх фахове міжнародне журі.


 
     «Цей фестиваль - один із потужних у нашому місті. Він професійний, має високий фаховий рівень. Багато конкурсантів - учнів наших музичних закладів - стали відомими виконавцями, вони виступають на концертних сценах по всьому світу. Це – знак якості, визнання. Вокальна школа Криворіжжя – потужна й висококваліфікована. Закінчуючи наш коледж та музичні школи, обдаровані криворізькі вокалісти потрапляють до музичних академій України,  будують успішну кар’єру за кордоном», - каже керівниця закладу Людмила Ракітянська.

     Щиро дякуємо всім, хто був сьогодні у нашій святковій залі: учасникам конкурсу, викладачам та концертмейстерам, батькам, велимишановним членам журі та гостям нашого вокального свята!

      Особлива подяка колективу КЗСМО «Музична школа 4» КМР, який прикрасив фойє КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» виставкою художніх робіт учнів школи в в рамках Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Соловейко»!



    То ж, з хвилюванням, будемо чекати на результати Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023»!!!

    Не втомлюємося дякувати героям, нашим захисникам, які кожної хвилини боронять нашу державу, надаючи нам сили тримати культурний фронт нашої країни! Слава Україні!


26.11.23
   
Майстер-клас Голови журі Тараса Бережанського.

    26 листопада у рамках Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023» пройшов майстер клас Голови журі Тараса Бережанського - оперного співака, соліста Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької та запрошеного соліста провідних оперних театрів світу, лауреата міжнародних конкурсів.


   Майстер-клас з учасниками конкурсу:

-    Недельченко Мартін
 КЗСМО "Музична школа №5" КМР
викадач Олена Семенова 
концертмейстер Маргарита Бойко
     Чезаре Біксіо "Mamma"


- Гришковська Марія
КЗ "Криворізький обласний фаховий коледж"ДОР
викадач Юлія Тинна 
концертмейстер Павло Амелін
      В. Кирейко - «Лісова пісня» - Арія Мавки з 3-ї дії



-     Волошко Аліна
КЗ "Криворізький обласний фаховий коледж"ДОР
викадач Юлія Тинна 
концертмейстер Павло Амелін
            С. Гулак-Артемовський. Опера «Запорожець за Дунаєм». Арія Оксани     
            «Прилинь-прилинь»



 
    Велике Вокальне Свято і для малечі і для досвідчених митців вокального мистецтва!



ГАЛА-концерт Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023»!!!

   26 листопада відбувся ГАЛА-концерт Всеукраїнського конкурсу юних вокалістів «Соловейко 2023», в якому прозвучали прекрасні голоси лауреатів конкурсу, талановитих співаків, які продемонстрували своє вокальне мистецтво. 


    Переповнений зал насолоджувався прекрасними голосами оперних співаків нашої рідної країни! 


     Фінал концерту – неймовірний! – прозвучала сценічна кантата  Карла Орфа "Carmina Burana" 
     (№24 "Ave formosissima", №25 "O, Fortuna") у виконанні:
-  Хору "Відродження" КЗ "КОФМК"ДОР" (керівники - Тетяна Коненчук, Лілія Василенко, концертмейстери - Валентинаи Кривенко, Інна Назарчук); 
- Жіночого хору "Оріана" КЗ "КОФМК"ДОР" (керівник - Лілія Василенко, концертмейстер - Тетяна Кадук);
- Хору "Crescendo" КДПУ (керівник - Вікторія Сергєєва, концертмейстер - Олена Волкова);
- Симфонічного оркестру КЗ "КОФМК"ДОР" (керівник - Володимир Онянов). 

     Її недаремно називають музичним бестселером 20 століття, адже зустріч із цією дивовижною музикою нікого не залишає байдужим. Життя і смерть, любов і самотність, радість і страждання, а головне – непостійність, непередбачуваність її величності Фортуни вмістив у себе цей геніальний твір. Якоюсь магічною силою він приковує до себе увагу своєю енергетикою архаїчного подиху віків.   
       За понад вісімдесят років, що минули після прем’єри, ця сценічна кантата ставилася в світі сотні разів. І кожен з режисерів постановників, диригентів  знаходили в ній нові смисли, нові можливості для тлумачення.  
От і теперішній час спонукав звернутися до даного твору світової класики. У ці тривожні для України дні, знаючи, що мистецтво покликане відображати сьогодення, для музикантів є важливим втілити цей символічний задум та пригадати музичні цитати, піддаючись магії звучання латинських віршів та магнетично-сильної  музики. 



        Вітаємо лауреатів цьогорічного конкурсу! Бажаємо подальших успіхів у досягненні нових творчих вершин!
        Ми сподіваємось, що мистецтво усіх учасників сьогоднішнього концерту підкорило Ваші серця!


Благодійний концерт на підтримку ЗСУ "МУЗИЧНИЙ СЕНДВІЧ".


25.11.23

Благодійний концерт на підтримку ЗСУ "МУЗИЧНИЙ СЕНДВІЧ".

   25 листопада 2023 року у малій залі КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ "МУЗИЧНИЙ СЕНДВІЧ"  від Ірини та Олександра Гульбінас.

 


   Українська пісня-була,є і буде найціннішим духовним скарбом нашого народу! Переповнена зала дуже щиро приймала виконавців… Остання пісня "МИТЬ" вразила усіх присутніх до сліз…
   Щиро вдячні Громадській організації "Криворізька міська асоціація "АRT-культура" та особисто Валентині Берлін за організацію чудового концерту.





ПРЕЗЕНТАЦІЯ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЄКТУ «КОЗАЦЬКИЙ ШЛЯХ»


24.11.23
 ПРЕЗЕНТАЦІЯ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЄКТУ «КОЗАЦЬКИЙ ШЛЯХ»

   24 листопада 20223 року у дискотечній залі МКЗ «Палац культури «Мистецький» Криворізької міської ради на засіданні любительського об’єднання «Клуб діячів культури і мистецтв Кривого Рогу «ART-КУЛЬТУРА» відбулась презентація мистецького проєкту «Козацький шлях».
   Не випадково зустріч розпочалася з нового твору наших земляків, - Олега Пономарьова та Володимира Колесника. Пролунала пісня «Легенда про Козака Рога», який, за повір’ям, осів у нашому козацькому краю, і разом зі своїми побратимами боронив його від нападків чужинців.
Нажаль, і сьогодні Україна потребує захисту від зовнішніх ворогів, і наші мужні воїни наслідують приклад своїх пращурів – козаків у захисті своєї країни ціною власного життя…
ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ присутні віддали шану нашим мужнім захисникам і захисницям ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, які полягли, захищаючи нашу рідну Україну.
   Жодна нація за всю історію не мала такої кількості пісень, яку створив український народ. У ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн світу. У фонді України там нараховується 15.5 тисяч пісень. На другому місці перебуває Італія з кількістю 6,0 тисяч пісень. Кривий Ріг – потужне промислове місто нашої держави, і є одним із  самих співучих в Україні.
В нашому місті, за підтримки міської влади, особисто Юрія Вілкула, з метою збереження та подальшого розвитку традиційної народної пісенної культури, обміну досвідом серед пісенних колективів регіонів України, започатковано велика кількість різноманітних творчих проектів. Серед них і відомий далеко за межами нашого міста. Всеукраїнський фестиваль козацької пісні, який був запроваджений за ініціативи міського Голови Юрія Григоровича Вілкула.
   У своєму привітанні Юрій Григорович подякував усім присутнім за створення такого чудового проєкту та зазначив, що у листопаді 2016 року українські козацькі пісні Дніпропетровщини увійшли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, як такі, що потребують термінової охорони.
   Цьому передувала тривала клопітка робота Олександра Вілкула, Євгена Удода, науковців, краєзнавців та музикантів Дніпропетровщини, в тому числі Криворізького обласного фахового музичного коледжу.
   Дніпропетровщина вважається колискою українського козацтва, адже саме тут, на острові Томаківка, була започаткована перша Січ. І згодом, п’ять з восьми тоді існуючих Запорізьких Січей розташовувалися саме на цих територіях.
   Саме на Криворіжжі, збереглись чотири історичні пам’ятки, присвячені козацтву.  На живописних берегах річки Інгулець, біля села Недайвода, є козацький пам’ятник – Могила козака Сави Самодриги.
   Козацькі пісні були поширені на території всієї Дніпропетровської області, про що свідчать фольклорні експедиції, проведені на початку 2000-х років фахівцями та членами Всеукраїнської асоціації молодих дослідників фольклору. В різних населених пунктах нашого регіону було зібрано неабияку кількість аудіо, відео-, фото-, текстової інформації, зроблено оцифровку старих записів. Робота зі збору та обробки автентичних пісень тривала протягом кількох років.
   До реалізації проєкту долучилися викладачі та учнівські колективи Криворізького обласного фахового музичного колледжу:
- Іван МІШАНОВ (ст-т II курсу спеціалізації «Хорове диригування»), викладач Юлія ТИННА.У супроводі дуету бандуристів у складі Мар’яни ПАВЛЕНКО та Софії НОВІКОВОЇ (ст-ки  спеціалізації «Нароні інструменти), викладач Людмила ІВАНОВА;


- Жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт» (керівник Олена КАЛИНА, концертмейстер Валентина КРИВЕНКО;


- Жіночий вокальний ансамбль «Оберіг» (керівник Тетяна ДОБРЕЦОВА, концертмейстер Валентина КРИВЕНКО;


- Жіночий вокальний ансамбль «Співаночки» (керівник Тетяна МЄСРОПОВА, концертмейстер Валентина КРИВЕНКО.


аматорські колективи:
- Народний фольклорний ансамбль «Червона калина» (керівник Ольга БАГИНСЬКА;



- Зразковий аматорський ансамбль української пісні «Ожина» (керівник Тетяна КОРОВКО, концертмейстер Володимир КОРОВКО);



- Народний аматорський український хор імені Олексія КРАВЦОВА «Краяни»
(керівник Тетяна МЕСРОПОВА, концертмейстер Максим ВАСИЛЕНКО).


   В нашому регіоні значні здобутки у збереженні козацьких пісень належали фольклорному колективу «Інгульчанка» (с. Інгулець, Криворізького район). В репертуарі ансамблю було понад 300 українських обрядових й сучасних пісень, більшість з яких увійшла до збірки «Закувала зозуля» (з пісенного фольклору Криворіжжя) випуску 2000 року.
   Голова Громадської організації «АСОЦІАЦІЯ «АРТ-КУЛЬТУРА» Ольга Якубовська нагородила усі колективи ПОДЯКАМИ за вагомий внесок у громадську, благодійну діяльність Кривого Рогу, активну участь у підготовці та проведенні мистецького проекту «Козацький шлях», популяризацію козацьких пісень Дніпропетровщини.


Український фольклор – це невичерпне джерело народної співацької традиції, це невід’ємна складова нашої великої культури, це генетичний код нашої нації. Козацтво і козацькі пісні можна вважати воістину українським феноменом. Воно заклало підґрунтя для становлення української державності і майбутнього незалежного існування нашої незламної нації!
   Свято закінчилось Українською народною піснею «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ» у виконанні колективів проекту.





День Гідності та Свободи.


21.11.23

День Гідності та Свободи.


   Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

   Саме ця дата пов’язана з початком двох революцій, які відбулися в Україні – Помаранчева революція, яка була у 2004 році, та Революція Гідності – у 2013 році.

   10-ту річницю Революції Гідності українці відзначають в умовах масштабної війни рф проти України. На фронт пішло ціле покоління тих, хто ще 10 років тому були дітьми, і ціною власного життя виборюють життя у вільній Україні. 

   Шана усім учасникам революцій, хто стояв до кінця, і світла пам'ять тим, хто віддав своє життя за свободу та гідність.



«Джазовий листопад».


20.11.23

   20 листопада 2023 року у великій залі КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» відбувся довгоочікуваний джазовий концерт колективів спеціалізації «Естрада» — «Джазовий листопад». Ведуча концерту — викладач спеціалізації «Теорія музики» — В. Дмітрієва.

«Джазовий листопад».


    Ми безмежно вдячні нашим захисникам за те, що ризикуючи своїм життям, вони роблять все для того — щоб наше місто жило повноцінним життям і мали змогу проводити такі творчі зустрічі.
   Розпочав концерт ансамбль викладачів композицією Harry Warren “ There will never be another you”.


   Джаз — це жива, приголомшлива музика, яка увібрала в себе ритміку Африки і скарби багаторічної гри на барабанах. Його історія динамічна, незвичайна і наповнена чудовими подіями, що вплинули на музичний світовий процес. І сьогодні на концерті це відчувалося. 



   Сьогодні джаз виконують майже по всьому світу на різноманітних інструментах. Від академічних до народних. Та популярнішим інструментом, а врешті символом джазу, по праву, вважається саксофон. САКСОФОН в джазі — це, практично, людський голос, яким музикант говорить з аудиторією. 



   Волелюбна музика — це джаз, щира й креативна водночас, тиха і розхристана, п’янка і промениста… легко долає музичні канони, у природи натхнення — власні закони.



   Що таке джаз? Це хвилюючі ритми, приємна жива музика, яка безперервно розвивається і рухається. З цим напрямком, мабуть, не зрівняється жоден. Солісти, ансамблі… Але повними фарбами джаз засяє у виконанні великого джазового оркестру… Досвід керівника в поєднанні з молодіжною енергетикою оркестрантів знайде відгук в душі кожного присутнього. І це відчулося, коли на сцені з’явився Біг—бенд Криворізького обласного фахового музичного коледжу, керівник Артем Зінченко.





   Зал переповнювали овації!
   На цьому джазова зустріч добігла кінця. Та концертний марафон Криворізького музичного коледжу не завершується. Будемо раді знову бачити вас у цій залі. Музики вистачить на всіх!

   Мирного неба! Скорішої перемоги нашій державі! Слава Україні!

  
Все буде JAZZ! ❤!!!



Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних естрадних вокалістів «Соловейко-2023».


19.11.23


   Шановні учасники конкурсу! Журі завершило роботу і визначило переможців ІІ туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу юних естрадних вокалістів «Соловейко-2023».


Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних естрадних вокалістів «Соловейко-2023».



   Ми дякуємо Вам за участь в конкурсі, дякуємо за Вашу творчість, емоції, за  оригінально відзняті відеозаписи конкурсних пісень, за наполегливе бажання почути результати й оцінки свого виступу....

Всі учасники конкурсу продемонстрували дуже високий рівень вокального розвитку. 

Тому  всі учасники стали ЛАУРЕАТАМИ конкурсу! 

   ЛАУРЕАТ  - це найвищий ступінь нагороди! Це стовідсотковий переможець! 

 Ми дійсно отримали задоволення від перегляду ваших творчих робіт, хоча конкурс і проходив дистанційно. 

   Шановні учасники - наші «зірочки», викладачі, наставники, батьки! Ще раз прийміть наші теплі вітання. Міцного здоров’я вам, успіхів, надії!


 Дякуємо за увагу! До зустрічі в новому  році! 

 І нехай над нами в мирному небі завжди посміхається сонце!



Творчі зустрічі.

17.11.23

   17 листопада відбулась творча зустріч з викладачем-методистом вищої категорії, завідуючою музично-теоретичним відділом ДДМШ № 6 ім. В. Скуратовського, керівницею студії комплексного творчого розвитку дітей, авторкою та ведучою  музично-просвітницьких програм, кураторкою Інтерактивного музею В. Скуратовського (м. Дніпро) — Ольгою Скуратовською та кандидатом мистецтвознавства Марією Скуратовською. 



   Подібні зустрічі вже давно стали доброю традицією для нашого закладу. І кожного разу з нетерпінням чекаємо на спілкування з високопрофесійною мисткинею Ольгою Володимирівною, яка залюбки ділиться своїми новими творчими здобутками і надихає до подібним звершень! 

   Цього разу музикознавицею було представлено доповідь з теми "Образ композитора в музейній експозиції: акценти, імпульси, ідеї". Про досвід відвідування меморіальних музичних музеїв та створення власної музейної експозиції.

   Особлива мистецька аура Ольги Скуратовської завжди притягує до себе з особливим захопленням, бажанням пізнання та творчої  зацікавленості. А тим більше, якщо слово музикознавиці доповнювалося живою бесідою з музикою — у виконанні Марії Скуратовської звучали твори Станіслава Людкевича та Володимира Скуратовського.     



   Такого високого рівня методична зустріч виявилася з професійної сторони дуже цінною, як для вчителів початкової мистецької освіти, так і для викладачів передвищої фахової музичної освіти.        

   Адміністрація та педагогічний колектив КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний  коледж»ДОР» висловлюють подяку Ользі Скуратовській за творче спілкування і сподіваємось на подальші зустрічі!


 

Викладач спеціалізації “Теорія музики” 

Віра Дмитрієва

Міжнародний день студента.


17.11.23

Міжнародний день студента.

   День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають, як і в більшості країн світу, 17 листопада, - також відоме як Міжнародний день студентів.

В наші дні День студента вже традиційно позиціюють як свято молодості та великих звершень. У цей день студенти розважаються, збираються разом, слухають музику, танцюють, спілкуються.
Сьогодні відбулось свято і у КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР». У великій залі пройшов святковий концерт, у якому прийняли участь групи майже усіх курсів коледжу.


   Що можна очікувати від студентів I курсу? Це люди, які ще тільки звикають до Статуту Студента. Але вони вже мають свої уявлення про студентські будні.


  Наші студенти не дарма займаються акторською майстерністю та хореографією, і зараз демонструють свої театральні здібності.




   Музика може будувати мости, поєднувати людей, створювати неймовірні контрасти.


   Нас багато, ми такі різні, але ми разом, об‘єднані творчістю та музикою. Танцюють Всі!


Зі святом, шановні студенти!!!



V Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорових колективів пам'яті К.К. Пігрова (м. Одеса)


13.11.23

З 9 по 16 листопада у м. Одеса проходить V Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорових колективів пам'яті К.К. Пігрова. Фестиваль-конкурс присвячений 110-річчю Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової та 100-річчю заснування студентського хору академії. Колективи нашого музичного коледжу удостоєні високої оцінки журі фестивалю-конкурсу. Вітаємо з перемогами - ЗОЛОТИМИ ДИПЛОМАМИ Хор "Відродження" (керівники Тетяна Коренчук та Лілія Василенко, концертмейстери Валентина Кривенко та Інна Назарчук) і Жіночий вокальний ансамбль "Співаночки" (керівник Тетяна Мєсропова, концертмейстер Валентина Кривенко). Так тримати! Пишаємось!!!


 V Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорових колективів пам'яті К.К. Пігрова (м. Одеса)








Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.


09.11.23

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

9 листопада 2023 року у міськвиконкомі відбулось нагородження з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та  майстрів народного мистецтва. Вітаємо викладача циклової комісії "Фортепіано" Олену Денисюк та викладача циклової комісії "Народні інструменти" Людмилу Іванову з отриманням Грамоти виконкому Криворізької міської ради. Радіємо, пишаємось!



До Всеукраїнського дня працівників культури.

08.11.23

   Вітаємо голову циклової комісії "Народні інструменти", викладача та концертмейстера Андрія Валерійовича Бабенка  з нагородою від Голови облдержадміністрації - начальника обласної військової адміністрації Сергія Лисака з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва! Нагороду вручала заступниця начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай. Пишаємось!


До Всеукраїнського дня працівників культури. 


Відкритий захід «Козацький шлях».


30.10.23
Відкритий захід «Козацький шлях».

   30 жовтня 2023 року у стінах Криворізького обласного фахового музичного коледжу відбувся мистецький захід – «Пісенне диво України- козацькі пісні»!
   Проєкт був здійснений викладачами спеціалізації «Хорове диригування» коледжу при підтримці Криворізького міського відділення Всеукраїнської Національної Музичної  Спілки України. 



Керівник проєкту - викладач спеціалізації «Хорове диригування» Добрецова Т.Г. 


   Колоритну  виставку (у фойє коледжу) майстрів народного художнього промислу, виставку картин криворізьких художників представив Криворізький історико-краєзнавчий музей.

   Українське козацтво як особливий суспільний феномен сформувався на теренах сучасної Центральної та Південної України на межі XV-XVI cтоліть. Це явище, безумовно, стало яскравою сторінкою в історії нашої країни. Мужній і хоробрий козак став символом України, її довготривалої боротьби за створення власної держави та її незалежність.

   Територія формування українського козацтва охоплювала спочатку Київщину та Черкащину, а згодом малозаселені й незаселені території степової України. Дніпропетровщина вважається колискою українського козацтва, адже саме тут, на острові Томаківка, була започаткована перша Січ. І згодом, п’ять з восьми тоді існуючих Запорізьких Січей розташовувалися саме на цих територіях.

   Після утворення Запорізької Січі у ХVII столітті територію Криворіжжя поступово почали заселяти козаки. Так, у  1734 році з’являються перші згадки про Кривий Ріг, як зимівник козаків. А на нинішній території  Кривого Рогу в ті часи знаходилась Інгульська паланка.
   Саме тут, на Криворіжжі, збереглись чотири історичні пам’ятки, присвячені козацтву.  Серед живописних приінгулецькіх кам'яних схилів, на березі річки Інгулець, біля села Недайвода є козацький пам’ятник - Могила козака Сави Самодриги.

   У листопаді 2016 року українські козацькі пісні Дніпропетровщини увійшли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, як такі, що потребують термінової охорони.
 
   У заході прийняли участь вокальні колективи Криворіжжя, солісти та колективи музичного коледжу:
- ансамбль бандуристів «Барви» (керівник Л. Іванова);



- народний фольклорний ансамбль «Червона калина» (керівник О. Багинська);



- Іван МІШАНОВ (викладач Ю. Тинна)
у супроводі дуету бандуристів спеціалізації «Народні інструменти» у складі М. Павленко та С. Новікової (викладач Л. Іванова);



- вокальний ансамбль «Первоцвіт» (керівник О. Калина, конц. В.Кривенко);


- вокальний ансамбль «Співаночки» (керівник Т. Мєсропова, конц. В.Кривенко);


- вокальний ансамбль «Оберіг» (керівник Т. Добрецова, конц. В.Кривенко);


- Український самодіяльний народний хор «Краяни» (керівник Т. Мєсропова, конц. М. Василенко).



   Окрема подяка ведучим концерту, викладачам музичного коледжу - Лілії Василенко (викладач спеціалізації «Хорове диригування»), Олексію Бондаренко (викладач спеціалізації «Народні інструменти»). 



   Козацькі пісні відзначаються багатством ідейного змісту, емоційною виразністю, високою художністю. Основний герой цих пісень – відважний воїн, оборонець вітчизни, готовий віддати за неї життя. Козак – шляхетний, мудрий, відважний! Воїн за духом, що боронить честь і свободу свого народу.

   Український фольклор – це невичерпне джерело народної співацької традиції, це невід’ємна складова нашої великої культури, це генетичний код нашого нації, Козацтво і козацькі пісні можна вважати воістину українським феноменом. Воно стало причиною – в найкращому розумінні – становлення української державності й заклало підгрунтя для майбутнього незалежного існування нашої незламної нації!

   У фінальній частині прозвучав дійсно козацький гімн «Козацькому роду нема переводу», який виконали усі колективи Відкритого заходу «Козацький шлях» (солістка - Альбіна Саркісян, учениця ДМШ 1, викл. В. Королік, соло флейти - викладач спеціалізації «Оркестрові духові та ударні інструменти» КОФМК О. Федо).


    Дякуємо вдячній публіці, яка гучними оплесками та возгласами «Браво!» підтримувала учасників концерту. 

 До нових зустрічей у вільній ПЕРЕМОЖНІЙ УКРАЇНІ!!!




«Єднаймося заради Перемоги!»

08.10.23

«Єднаймося заради Перемоги!»

   8 жовтня 2023 року Криворізька організація «Арт-Культура» відзначила Подяками учасників Благодійної акції «Єднаймося заради Перемоги!» Усі гуртом, протягом трьох літніх івентів, криворізькі посадовці, підприємці, освітяни, представники креативної індустрії збирали кошти на авто для військової частини 4067. 

   Натхненницею доброчинної ідеї виступила ГО «Арт-Культура», за підтримки депутатки Криворізької міської ради Інни Потапової.

   Під час проведених акцій, дорослі й маленькі криворіжці дарували свою творчість, малювали, вишивали, виготовляли, пригощали і, звісно ж, донатили задля спільної мети – допомоги ЗСУ. Вартість придбаного автомобіля становить 250 тисяч гривень. Ключі від нього сьогодні урочисто вручили начальнику служби логістики в/ч 4067 Олександру Швецю.

   Привітання та слова щирої вдячності приймали 37 учасників акції. Серед них – і колективи КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР», які активно анонсували та висвітлювали перебіг актуального заходу і були відзначені ПОДЯКАМИ за проявлений патріотизм, активну громадську позицію і участь у благодійній акції:

— Колектив КЗ «КОФМК»ДОР» (директорка Ракитянська Людмила)
— Камерний оркестр (керівник Дядюн Дмитро)
— Тріо баяністів (керівник Рисіна Дар‘я)
— Вокальний ансамбль «Співаночки» (керівник Мєсропова Тетяна)
— Музикант, викладач КЗ «КОФМК»ДО» Щєрбіна Віталій





   Голова ГО "Арт-Культура" Ольга Якубовська висловила вдячність усім небайдужим містянам, які доклали зусиль до купівлі цього автомобіля та підтримки наших військових. Такі акції триватимуть у місті і надалі.

   Олександр Швець від імені командування частини теж відзначив активістів «Арт-Культури» і подякував усім за автівку, яка зараз дуже потрібна нашим воякам.




Сольний концерт Віки—Вікторії Задорожної.

04.10.23

Сольний концерт Віки—Вікторії Задорожної. 

   4 жовтня 2023 року у великій залі Криворізького обласного фахового   музичного коледжу відбулося дійсно музичне свято — майстер—клас та сольний концерт викладачки та творчої аспірантки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, лауреатки всеукраїнських та міжнародних конкурсів Віти—Вікторії Задорожної.
    Словами вдячності звернулася Віка—Вікторія до адміністрації та викладачів коледжу:
    «Дорогі колеги Криворізького обласного фахового музичного коледжу !!! Безмежно Вам вдячна за теплий прийом! Дякую Вам за зустріч, дякую за суперову організацію концерту! Дякую Вам за турботу та піклування!!! Ви неймовірні! Ви приклад злагодженої творчої команди! З Вами було дуже тепло й комфортно!!! Переконана,що у нас попереду ще багато творчих зустрічей!!!! Міцного Вам усім здоровʼя та педагогічної наснаги Вам! Бажаю процвітання Вашому прекрасному монументальному коледжу!!!!»


Свято Музики.


02.10.23

Осіння пора, поміж усієї краси та різнобарв’я природи, ще дарує  нам особливе свято - День вчителя, а для нас, людей мистецтва, ще й прекрасне свято Музики.

2 жовтня 2023 року у Криворізькому обласному фаховому музичному коледжі відбувся незвичний формат концерту, адже на сцені саме  викладачі коледжу! Але, звісно ж, ми не змогли обійтися і без наших помічників — талановитих студентів!  

Тож сьогодні лунають привітання, музика і прекрасна поезія на честь викладачів, наших   наставників, які слугують нам тим світлим вогником, що розпалює наші серця і душі..., який ще довго буде яріти і підтримувати нас  протягом життя. 

В   учителя, як музика, душа.

Немов скрипаль, що так майстерно грає,

Він кожен день усе своє життя

Смичком добра серця торкає.


І лине світом музика свята,

Що попри все ніколи не стихає.

У ній - величність, мудрість, майбуття...

Цю музику Господь благословляє.


Свято Музики.

Для справжнього вчителя найціннішою винагородою є творче зростання та професійне становлення його учнів. Адже саме у них він вбачає продовження свого таланту, життя свого мистецького credo. 

А як же приємно спостерігати за їхньою спільною творчою роботою.  


О, Музико — ти вічність, глибина, 

Ти дума недописана поетом. 

Ти — фарби крапля з рук художника-митця

І грішниця свята у тиші ночі. 

Ти доля всіх людей, усіх віків, 

Політ думок у мелодійні очі. 

Ти найпрекрасніша з усіх чудес, 

Життям із нот натхненно оживаєш.

  


Опадуть пелюстки

пісняревого серця палкого,

кожна з тих пелюсток

стане піснею, що б не було.



Якби не чув мелодії такої,
То все б спокійно й лагідно текло.
А то почув цю пісню, і до болю,
 Неначе жаром душу обпекло.

Вона пливе трімтливо  над рікою,
 Закутана в лунку вечірню млу,
 І над простором тиші і спокою
 Вирує, в’ється і бентежить слух.
 




“Слово стає особливо значним, коли музика бере його на свої крила”.



Сміється, плаче, гомонить. 

Безсмертна, як жива природа 

Між люди музика летить. 


На сьогодні це - музичні привітання з чудовими професійними святами -  Днем вчителя та Днем музики! 

Нехай творчий настрій, що панував сьогодні у цій залі, ще довго окрилює Ваші серця і душі! 

Усім Мирного неба!



Вокальнй роєкт "Мистецтво єднає Україну" (м. Дніпро)


25-26.09.23
Вокальнй роєкт "Мистецтво єднає Україну" (м. Дніпро)
   
   25 та 26 вересня 2023 року відбувся спільний вокальний проєкт музичних академій Києва, Одеси, Дніпра "Мистецтво єднає Україну" (на базі Дніпровської Академії музики).
  Викладачі та студенти спеціалізації «Хорове диригування» КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» відвідали цей чудовий проєкт.


   Програма двох днів була дуже насиченою та цікавою. 
25 вересня 2023 року у Дніпровській академії музики, в рамках спільного вокального проєкту музичних академій  Києва, Одеси, Дніпра «Мистецтво єднає Україну» відбулися цікаві заходи:

- майстер-клас народного артиста України , соліста Національної опери України, завідувача кафедри оперного співу,  професора НМАУ ім. П. І. Чайковського  -  Олександра Дяченка.  
Із задоволенням послухали нові поради, та талановитих студентів:
- Олександр Нікіфоров (НМАУ ім. П. І. Чайковського) 
- Сергій Разумов (Дніпровська академія музики) 
- Віталій Смірнов (Одеська національна музична академія України імені А. Нежданової).


- майстер-клас народного артиста України, соліста Одеської опери, професора кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії України імені А. Нежданової Василя Навротського.
У майстер-класі взяли участь студенти Дніпровської академії музики та студент НМАУ ім. П. І. Чайковського : 
▪️Тарас Іллінський 
▪️Валерій Гур'єв
▪️Артём Стрижак
▪️Нікіта Наумов.

- майстер - клас заслуженої артистки України , солістки Національної опери України Алли Позняк з студентами Дніпровської академії музики:
- Ольгою Березовою(випускницею 2020 року Криворізького обласного фахового музичного коледжу)
- Софією Коцубей 
- Анною Кожановою



Чудово пройшла відкрита зустріч (питання - відповідь) студентів, глядачів із викладачами академій, які проводили майстер-класи - Є.Колесник, О.Дяченко, В.Навроцький та Аллою Позняк.


26 вересня 2023 року творча громада подовжила спілкування:

- майстер-клас завідувачки кафедри оперної підготовки та музичної режисури, лауреатки Національної премії України ім.Т.Шевченка, народної артистки України, професорки НМАУ ім. П.І. Чайковського Євдокії Колесник.
У майстер-класі взяли участь студенти Дніпровської академії музики: 
▪️Катерина Миронець 
▪️Катерина Білецька
▪️Єлизавета Кузнєцова


- дуже цікавим та змістовним пройшов майстер-клас доцента кафедри оперно-симфонічного диригування,  кафедри оперної підготовки та музичної режисури, диригента Національної опери України, народної артистки України – Алли Кульбаби- «Робота диригента з оперними солістами».
У майстер-класі взяли участь студенти Дніпровської академії музики та Одеської національної музичної академії України ім. А. Нежданової:
▪️Захарій Пазинич
▪️Анна Богач


   Остання крапка - урочистий концерт в рамках проєкту "Мистецтво єднає Україну", у якому взяли участь провідні майстри вокального мистецтва та їх студенти кращих музичних академій України,- Києва, Одеси та Дніпра.


   Дякуємо організаторам проєкту за створення чудової атмосфери та можливість творити разом! Окрему подяку хочеться висловити адміністрації Дніпровської академії музики  за гостинність і теплий прийом.


Благодійна акція "Єднаймося заради Перемоги!"


26.08.23

Благодійна акція "Єднаймося заради Перемоги!"

    26 серпня 2023 року відбувся благодійний аукціон, організований Громадською організацією "Криворізька міська асоціація "ART- Культура". 


    В концерті взяв участь вокальний ансамбль "Співаночки" Криворізького обласного фахового музичного коледжу (кер. Тетяна Мєсропова, солісти: Аліса Кочева, Ліза Хрипко, Поліна Рожкован).


    Пишаємось, що мали можливість долучитися до такої благородної справи.


Подяка

24.08.23

ВІТАЄМО!
Невеселу Наталію Володимирівну — завідувача відділення КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР»
ПОДЯКА
Криворізького міського голови
за самовіддану сумлінну працю, високий професіоналізм, патріотизм, значний особистий внесок у забезпечення оборони Кривого Рогу та з нагоди Дня Незалежності України.

Подяка
 
 


Адміністрація КЗ «КОФМК»ДОР


День Української Державності.

28.07.23


День Української Державності.

У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. 

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала  14 липня.

В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.

«Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України. Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава», – наголошують в Українському інституті національної памʼяті.

Інститут підготував інфографіку, яка розповідає, що Україна успадкувала від різних державних утворень у своїй історії. Завантажити візуалізацію можна за посиланням.


Онлайн фестиваль «MUSIC RECITAL 4ALL» (Канада)


30.06.23

Несподівана нагорода!!!
Згідно положення міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу від проекту «Квітуча Україна» що відбувся 15.05.23 найкращі номери, які визначили журі  оргкомітету, були відправлені для участі в онлайн фестивалі «MUSIC RECITAL 4ALL» до наших партнерів з Канади. Серед переможців фестивалю, які були  нагороджені дипломами визнання, був відзначений  жіночий вокальний ансамбль "Первоцвіт" КЗ "Криворізький обласний фаховий музичний коледж"ДОР" (керівник Олена Калина, концертмейстер Валентина Кривенко, керівник струнного квартету Дмитро Дядюн).

Онлайн фестиваль «MUSIC RECITAL 4ALL» (Канада)



Благодійний концерт на підтримку ЗСУ! 

25.06.23



Неймовірний музичний вечір! Українські хіти класичної музики! 
Благодійний концерт на підтримку ЗСУ! Продовжуємо тримати наш культурний фронт!
Наш збір  склав 38 тисяч! 
Дякуємо за сумісний творчий  проєкт Криворізький фаховий музичний коледж! Неймовірній співачці Галині Добровольській! Дякуємо за підтримку і сприяння депутатам Криворізької міськради Інні Потаповій, Євгенію Палію! 
Разом ми сила! 

 




V Міжнародний дистанційний багатожанровий конкурс «VICTORY STAR / ЗІРКА ПЕРЕМОГИ» (Мистецьке об'єднання "Муза")


29.05.23

   Жіночий вокальний ансамбль "Первоцвіт" КЗ "Криворізький обласний фаховий музичний коледж"ДОР" (керівник Олена Калина, концертмейстер Валентина Кривенко, керівник струнного квартету Дмитро Дядюн) закінчує 2022-2023 навчальний рік ще одною перемогою!
ГРАН-ПРІ V Міжнародного дистанційного багатожанрового конкурсу «VICTORY STAR / ЗІРКА ПЕРЕМОГИ» (Мистецьке об'єднання "Муза"), який відбувся 25.05.23.
Хочеться щиро побажати колективу подальших перемог у переможній Україні!!!

V Міжнародний дистанційний багатожанровий конкурс «VICTORY STAR / ЗІРКА ПЕРЕМОГИ» (Мистецьке об'єднання "Муза")  

 



Міжнародний двотуровий конкурс АЛЕЯ ЗІРОК УКРАЇНИ.


26.05.23


Вітаємо жіночий вокальний ансамбль "ОБЕРІГ" спеціалізації «Хорове диригування» КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР» з ще однією перемогою, - отриманим І місцем у Міжнародному двотуровому конкурсі АЛЕЯ ЗІРОК УКРАЇНИ!
Подяками також відзначений керівник колективу Тетяна ДОБРЕЦОВА та концертмейстер Валентина КРИВЕНКО.
Нехай це буде далеко не остання перемога. Успіхів, натхнення, творчості та позитиву кожен день!

Міжнародний двотуровий конкурс АЛЕЯ ЗІРОК УКРАЇНИ.

  


Благодійний концерт "Музичні сторінки України" на підтримку ЗСУ.


24.05.23


    24 травня 2023 року Громадська організація "Криворізька міська асоціація "ART-культура" разом з Криворізький обласний фаховий музичний коледж (official) за сприяння депутатів Криворізької міської ради І.Потапової та Є.Палій провели благодійний концерт "Музичні сторінки України" на підтримку ЗСУ.
   Чарівний спів Галини Добровольської, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, віртуозна гра Катерини Копійки, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, музика камерного оркестру під керівництвом Дмитра Дядюна, на деякий час подарували забуття. Захід пройшов, що називається, на одному диханні, дякуючи ЗСУ, без тривог?? Були моменти, коли сльози наверталися на очі... Не можна втриматися, щоб іще раз не наголосити, що наші музиканти, співаки - заслуговують на міжнародне визнання. Концерти за їх участі - просто незабутні? Для тих, хто вважає, що концерти зараз "не на часі", хочу повідомити, що у декого з організаторів події рідні зараз у лавах ЗСУ, їм потрібна наша підтримка.
Дякуємо усім причетним за чудовий вечір!

Благодійний концерт "Музичні сторінки України" на підтримку ЗСУ. 

 


Центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.


21.06.23

До Вашої уваги!
На Дніпропетровщині організовують консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.


Центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

 

 


III Відкритий Всеукраїнський конкурс молодих музикантів імені Іллі Слатіна.


19.06.23

Вітаємо Алфано Деадіаманте  студентку спеціалізації "Оркестрові духові та ударні інструменти"! (викладач Віктор Васильович  Онуфрієнко, концертмейтер Осетрова  Олена Іванівна).


III Відкритий Всеукраїнський конкурс молодих музикантів імені Іллі Слатіна.


Благодійна акція "Українські книги для захисників"


18.06.23

Долучаємося до акції!


Благодійна акція "Українські книги для захисників"


VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З ТЕОРІЇ МУЗИКИ імені Т.С.Кравцова.


16.06.23

   Березень - квітень 2023 року у ХНУМ імені І.П.Котляревського відбувся VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З ТЕОРІЇ МУЗИКИ імені Т.С.Кравцова.
Вітаю учасників Криворізький обласний фаховий музичний коледж з отриманням нагород:
- Вероніку ВОЛКОВУ (ІІ курс спеціалізація "Фортепіано") - Лауреат ІІ ступеня, Викладач Кваша Світлана

VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З ТЕОРІЇ МУЗИКИ імені Т.С.Кравцова.  

- Олену ЯРЕМЧУК (ІІ курс спеціалізація "Естрадний спів") - номінація "Надія", Викладач Кваша Світлана

  


IV Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Soul of VOICE».


15.06.23

    Вітаємо жіночий вокальний ансамбль "ОБЕРІГ" Криворізького обласного фахового музичного коледжу (керівник Тетяна Добрецова, концертмейстер Валентина Кривенко), який став переможцем (лауреатом І премії)  II туру IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Soul of VOICE», що проходив з 8 по 11 червня 2023 року (м. Одеса).  
Бажаємо натхнення, творчих здобутків та нових досягнень.

IV Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Soul of VOICE».

  


VII Міжнародний диригентсько-хоровий фестиваль-конкурсі «ODESSA CANTAT».


10.06.23

VII Міжнародний диригентсько-хоровий фестиваль-конкурсі «ODESSA CANTAT».

   Жіночий вокальний ансамбль "ОБЕРІГ" Криворізького обласного фахового музичного коледжу 24-28 травня 2023 року взяв участь у VII Міжнародному диригентсько-хоровому фестивалі-конкурсі «ODESSA CANTAT». 
За підсумками конкурсних виступів колектив отримав І місце, здобувши ЗОЛОТИЙ диплом. Також подяками відзначений керівник колективу Тетяна ДОБРЕЦОВА та концертмейстер Валентина КРИВЕНКО.


  


Жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт».


10.06.23

Жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт».

Скарбниця Перемог колективів спеціалізації «Хорове диригування» КЗ « Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР» продовжує поповнюватись!
Жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт» (керівник О.Калина, конц. В. Кривенко) отримує ще дві перемоги!:
- 28.05.23 - PRAZSKA SIMFONIE 2023 - Міжнародний конкурс мистецтв - Диплом лауреата I ступеню;

  

  

- 22.05-29.05.2023 - FIESTA FEST VALENCIA 2023 (Мадрид, Іспанія) - Міжнародний конкурс мистецтв - Диплом лауреата 1 ступеню.

  

  


Це, звичайно, спільна Перемога усіх викладачів відділу! Особлива Подяка концертмейстеру колективу В. Кривенко та керівнику квартету струнних інструментів Д. Дядюну!
Щира Подяка від колективу автору статті ( Криворізька газета «Пульс», 31.05.23)



Міжнародний фестиваль-конкурс "ТАЛАНОВИТА ВЕСНА".


09.06.23

ВІТАЄМО!

... Ще одна зірочка до скарбнички перемог!) За підтримки Національної всеукраїнської музичної спілки,  Європейської асоціації фольклорних фестивалів, в травні 2023 року проходив Міжнародний фестиваль-конкурс "ТАЛАНОВИТА ВЕСНА". Жіночий вокальний ансамбль "ОБЕРІГ" Криворізького обласного фахового музичного коледжу брав участь та отримав саму високу нагороду. - ГРАН-ПРІ! 
Також подяками відзначені керівник колективу Тетяна ДОБРЕЦОВА та концертмейстер Валентина КРИВЕНКО. 

Міжнародний фестиваль-конкурс "ТАЛАНОВИТА ВЕСНА".  
 


МІЖНАРОДНИЙ ДВОТУРОВИЙ КОНКУРС МИСТЕЦТВ CROWN

Травень видався плідним. 
В останні дні весни відбувся МІЖНАРОДНИЙ ДВОТУРОВИЙ КОНКУРС МИСТЕЦТВ CROWN (Україна-Великобританія). Жіночий вокальний ансамбль "ОБЕРІГ" Криворізького обласного фахового музичного коледжу (керівник Тетяна ДОБРЕЦОВА, концертмейстер Валентина КРИВЕНКО)  отримав І місце. Вітаємо  колектив ще з однією перемогою!

  


III Всеукраїнський двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв "УКРАЇНА ЄДИНА".

07.06.23

Вітаємо переможців! 
   26-28 травня 2023 року, за інформаційної підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, в м. Київ, проходив III Всеукраїнський двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв "УКРАЇНА ЄДИНА". Жіночий вокальний ансамбль "ОБЕРІГ" Криворізького обласного фахового музичного коледжу (керівник Т. Добрецова, концертмейстер В. Кривенко) брав участь та отримав почесне І місце!

III Всеукраїнський двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв "УКРАЇНА ЄДИНА".  


Концерт вокальної музики «Музичні сторінки України».


03.06.23

Концерт вокальної музики «Музичні сторінки України».  

3 червня 2023 року в гостинній залі Криворізького обласного фахового музичного коледжу присутнім пощастило вирушити в музичну подорож «Музичними сторінками України». 

У такі буремні часи для нашого народу як ніколи важливо нести світло мистецтва, і сьогодні чудові майстри своєї справи поділилися з присутніми найкращими здобутками української музики. Проте завжди нам варто пам’ятати тих людей, завдяки яким ми сьогодні маємо можливість творити і ділитись своєю творчістю. Ми висловлюємо величезну шану та подяку всім захисникам і захисницям, що прямо зараз оберігають наш спокій. 

На сцені – лауреат всеукраїнських, міжнародних конкурсів оперної майстерності Галина Добровольська – вишукана, різноманітна, емоційна, захоплююча!

За роялем – студентка ІІІ курсу спеціалізації «Теорія музики» Катерина Копійка.


  

У концерті прозвучали найрізноманітніші твори: від віртуозних оперних арій до проникливих романсів. Сподіваємося, що сьогоднішня програма викликала у слухачів захоплення і спонукала зацікавитися нашою культурою та пропагувати її:

  • Георгій Майборода. Арія Йолан з опери «Милана» - сила та радість її солов’їного співу народилися в самому серці мальовничих карпатських гір; вона захоплює своєю пристрастю та віртуозністю.
  • Михайло Вериківський. Перша арія Панночки з опери «Вій» - ніхто не народжується нечистою силою, нею стають; так трапилося і з нашою панночкою.
  • Українська народна пісня в обробці Дезидерія Задора «Серед села дичка» - історія чистої дівочої любові до гарного «як ружа» парубка.
  •  З надзвичайною майстерністю був виконаний романс Левка Колодуба (вірші Т. Шевченка) «Тополя».
  • Відбитком пізнього романтизму, з його тонким ліризмом та туманною загадковістю прозвучав романс Михайла Журбіна (вірші Персі Шеллі) «Пливе човен».
  • Українська народна пісня в обробці Натана Шульмана 

«Ти до мене не ходи» – пісня-бестселер.

  • Українська народна пісня в обробці Анатолія Кос-Анатольського «Ой літає соколонько».
  • Натхненно, життєствердно прозвучав романс Бориса Буєвського (вірші Ганни Чубан) «Отак би йти».



Окрасою концерту стала гра тендітної, витонченої студентки ІІІ курсу спеціалізації «Теорія музики» Катерини Копійки. У її виконанні прозвучали твори: ясна, мов сонячний день, веснянкова у європейській манері друга прелюдія  Василя Барвінського з циклу «П’ять прелюдій», яка  відобразила особливе замилування митця до перевтілення фольклорних джерел, та Прелюдія fis-moll op.4 Левка Ревуцького.


Родзинкою концерту став виступ камерного оркестру коледжу (керівник Дмитро Дядюн) у дуеті з вишуканою співачкою Галиною Добровольською!

«Як марево південне, як далеч бездонна,

Нараз розгорнулась мелодій запона,

І з перших же тактів і тонів прелюду

Розкрились, покірні творимому чуду,

Печалі і сни чужедального люду,

Його сподівання, легенди, химери, -

- І легко піднісся,

мов час з-над пригашених вогнищ тапери...»

 — на такий вірш надихнула поета-модерніста Миколу Бажана одна з бразиліан композитора Ейтора Вілли-Лобоса. Бразильська бахіана №5 Ейтора Вілла-Лобоса прозвучала неймовірно проникливо! Солістка та соло скрипки з’єдналися в єдине ціле, проникнувши в тонкі струни кожної душі!


  

Щиро вдячні всім присутнім, що розділили радість та відданність величному мистецтву з учасниками концерту, які вклали всю душу, професіоналізм і віртуозну майстерність, проживаючи твори від першого до останнього звуку!

Особлива подяка ведучій концерту - Дар'ї Рисіній, керівникам проєкту: заслуженому працівнику культури України Халіді СиротюкТетяні КривохижиніОлені Денисюк.




Бажаємо всім нам мирного неба та скорішої перемоги нашій державі. Слава Україні!



МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-ЧЕЛЕНДЖ «ВЕСНА РУДАНИ-2023»

03.06.23

МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-ЧЕЛЕНДЖ «ВЕСНА РУДАНИ-2023»

    3 червня 2023 року у Криворізькому академічному театрі драми та мізичної ім. Т. Г. Шевченка відбувся гала-концерт міського челендж фесту «Весна Рудани-2023», присвяченого 248-й річниці з дня заснування Кривого Рогу. 

    20-ий фестиваль народної творчості проводили у новому форматі. Міські заходи тривали впродовж двох місяців, зібравши понад 20 тисяч учасників.

    У межах фестивалю творчі колективи підтвердили звання «зразковий» та «народний». Відбулися звітні концерти, різнопланові майстер-класи, художні виставки, театральні вистави просто неба, пізнавальні виїзні екскурсії, спортивні змагання, презентації книжок, засідання творчих клубів за інтересами, культурно-масові заходи із залученням фахівців різних галузей знань, волонтерів, представників громад національних меншин, екологічні толоки тощо.


    «За 20 років фестиваль «Весна Рудани» став яскравою подією у культурному житті Кривого Рогу та Дніпропетровщини», – підкреслила начальниця міського управління культури Наталя Стрига.


    Цьогоріч лауреатами міського челендж-фесту «Весна Рудани-2023» стали 66 аматорських  творчих колективів Кривого Рогу.

    Нагороди отримали голови виконкомів міських районних у місті рад, директори палаців культури Криворізької міської ради, керівники колективів палаців культури.

    КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР» було відзначено  ПОДЯКОЮ за збереження та просування української національної культури, за високий рівень професіоналізму, бездоганну організацію мистецьких заходів, впровадження інноваційного підходу до творчих задумів, створення неповторної атмосфер свята та насолоди. (директор коледжу Ракітянська Л. В.)

 

    Подяки отримали викладачі  коледжу:  

  • Лілія Василенко (спеціалізація «Хорове диригування»);

  • Ігор Курило (спеціалізація «Естрада»);

  • Альона Нагорна (спеціалізація «Естрадний спів»).

  •  

  •  

  • Наші найщиріші вітання!

    Всі учасники гала-концерту отримали дипломи фестивалю.  

    Свято закінчилося концертом кращих творчих колективів міста.


   «Сьогоднішній захід – це ще один доказ, що культурний фронт нашого рідного міста потужно працює на Перемогу! Такі заходи єднають людей, надихають на боротьбу та додають впевненості», – наголосив Олександр Вілкул.



VII Міжнародний диригентсько-хоровий фестиваль-конкурс «ODESSA CANTAT”.

02.06.23

    Вітаємо переможців!!! Пишаємось!!!
    Жіночий хор «Оріана» Криворізького обласного фахового музичного коледжу» ДОР» (спеціалізації «Фортепіано», «Теорія музики»), керівник - Лілія Василенко, концертмейстер - Тетяна Кадук, 24-26 травня взяв участь у VII Міжнародному диригентсько-хоровому фестивалі-конкурсі «ODESSA CANTAT”.  Як і чотири роки тому, цьогоріч жіночий хор «Оріана» посів І місце, здобувши Золотий диплом!





WORKSHOP «ВІЛЬНІ: ДУША, ГОЛОС, ТІЛО».

01.06.23

WORKSHOP «ВІЛЬНІ: ДУША, ГОЛОС, ТІЛО».  

    1 червня 2023 року, в перший день літа, у малій залі Криворізького обласного музичного коледжу відбувся творчий захід – WORKSHOP під назвою «ВІЛЬНІ: ДУША, ГОЛОС, ТІЛО». Проєкт презентував Арсеній Журавель – випускник Криворізького музичного коледжу, талановитий артист із 20-ти річним досвідом роботи, вокальний коуч, автор пісень, студент ІІІ курсу ОНМА ім. А. Нежданової, стипендіат проєкту «Ukraine digital», учасник мистецьких резиденцій «Art Jazz School 2021» (м. Рівне), «C.H.O.I.R. 2022» (м. Оксенгаузен, Німеччина) та «Move&Sound» (м. Люблін, Польща; м. Манчестер, Великобританія).
В першій частині Воркшопу були представлені такі вокальні техніки: прийоми інтервального дихання, положення звуку в просторі та тілі, вправи на вивільнення свого внутрішнього «я» – пошук себе через голос.

 

    Арсеній продемонстрував фрагмент власної пісні на вірші Л. Костенко та розучив його з аудиторією, розділивши усіх присутніх на три групи – відповідно на три голоси:
«Душа моя обпалена,
І як ти ще жива?
Шукаєш, мов копалини, –
Слова, слова, слова!» (Л. Костенко)

    Всі учасники процесу вмить налаштувались на емоційну хвилю, що задав лектор. Ніхто не лишився байдужим: абсолютно всі – студенти, викладачі, концертмейстери – співали із захопленням й були занурені у творчий процес, вибудовуючи кожен наступний голос.
    Також лектор запропонував слухачам прийом пошуку свого «справжнього» голосу завдяки співу в народній манері – як способу пізнання себе крізь призму автентичного й традиційно характерного звучання українців. Народна пісня «Ой, зима, зима, ти морозная» відобразила усю палітру краси поліських пісень завдяки мелізмам й розспівуванням окремих складів.
Цікавою знахідкою автора Воркшопу виявилась індійська нотна система – SA RI GA MA PA DA NI SA, яку новостворений хор втілив у нижніх тетрахордах ладів народної музики – еолійському, іонійському, лідійському, фрігійському. За запрошенням лектора до перформансу доєдналась студентка ІІІ курсу спеціалізації «Естрадний спів» Катерина Глімязна (клас викладача – Курило В. В.), разом із якою співаки майстерно продемонстрували основи імпровізації.
    В завершенні першої частини Арсеній пояснив необхідність рефлексії – як важливої складової співацького процесу – глибинне самопізнання, що сприятиме в результаті контакту свого внутрішнього зі своїм зовнішнім.
   І хоча WORKSHOP – це відносно молоде явище як захід, як спосіб поєднання презентації з практичною спільною роботою, усі присутні з легкістю й невимушеністю змогли отримати новий досвід й попрактикувались у спробах бути більш відкритими, звільнити себе від упереджень про вокал та голос.
    У другій частині проєкту «ВІЛЬНІ: ДУША, ГОЛОС, ТІЛО» здебільшого були задіяні студенти й викладачі спеціалізації «Хорове диригування» Криворізького музичного коледжу.
    Лектор розпочав практичний блок із пояснення процесів взаємодії голосу і слуху, й особливе значення ритму в ньому. У якості допоміжного засобу була представлена одна з виконавських технік – BODY PERCUSSION, що являла собою вже заготовлений біт з почерговим включенням або виключенням деяких елементів упродовж колективного музикування.
Наступною практикою виявилась CHESS BOARD Тренінг. Обрана група з 10 учасників розташовувалась у зазначеному просторі й демонструвала різні способи взаємодії один між одним, спроби бути більш вільними та водночас зосередженими на своїх діях. При цьому, лектор невпинно ділився власним досвідом й пояснював важливість тих чи інших процесів.

 
 

    Кульмінацією заходу стала практика VOCAL SUMMIT Тренінг, де кожному з 10 учасників довелось вчитись імпровізувати на задану тему – «Я птичка невеличка», змінювати її характер, будувати різні співзвуччя, мелодичні звороти й вчитись відчувати один одного. Атмосфера повного розчинення у творчому процесі охопила кожного у цій залі, адже то була справжня магія. Магія поєднання різних звуків, емоцій та душ в одне єдине синкретичне ціле.

 

    Наприкінці зустрічі автор ідеї Воркшопу Арсеній Журавель звернувся до студентів коледжу, підкресливши важливість навчання, постійного розвитку та прагнення до самореалізації, надихнувши, тим самим, їх працювати й невпинно самовдосконалюватись.
    Отже, досвід WORKSHOP виявився тим досвідом, що сприяв не лише обміну ідеями між автором проєкту та учасниками, а ще й можливістю замислитись та переусвідомити погляд на усталені професійні способи навчання, й, безперечно, об’єднати творчих людей для сумісних мистецьких цілей в майбутньому.

Викладач спеціалізації "Хорове диригування"
Лілія Василенко

 


ВОЛКОВА ВЕРОНІКА

31.05.23

ВІТАЄМО!!!
ВОЛКОВА ВЕРОНІКА

    У XX Всеукраїнському юніорському конкурсі музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка (Київ-Ніжин) взяла участь ВОЛКОВА ВЕРОНІКА (викладач Олена Єрьоміна)

  

   Канадсько-український фестиваль дитячої та юнацької творчості Торонто 2023

 


Досягнення

31.05.23

   Наші вітання!!!
   21 травня 2023 р. відбувся VI Всеукраїнський музично-теоретичний конкурс Odesa Music Olymp (м. Одеса), за результатами якого студентка Криворізького фахового обласного музичного коледжу Гула Діана (ІІ курс спеціалізація Фортепіано) - І місце
Викладач - Кваша Світлана.

Досягнення

 

VII дистанційна Всеукраїнська студентська олімпіада з музичного мистецтва (м. Умань).

15.05.23

Вітаємо з перемогою студентку ІІІ курсу спеціалізації «Хорове диригування» Кочеву Алісу (викладач Мєсропова Тетяна Олександрівна, концертмейстери -  Кривенко Валентина Володимирівна та Назарчук Інна Михайлівна)



12-13 травня 2023 року відбувся VII Всеукраїнський конкурс мистецтв "Soul of Vusic" (м. Одеса), в якому прийняла участь студентка спеціалізації "Фортепіано" КИРИЧЕНКО МАРИНА (викладач Осетрова О.І.) та отримала Диплом лауреата I премії! 



Зустріч трьох поколінь.


30.05.23

Зустріч трьох поколінь.

    30 квітня у КУ "Територіальний центр соціального обслуговування Ц-Міського району відбулась "Зустріч трьох поколінь", де зустрілись діти війни, учасники Афганської війни, воїни нашого сьогодення, криворізькі поети, музиканти... У зустрічі прийняв участь жіночий вокальний ансамбль "Первоцвіт".

  



Здобутки спеціалізації "Теорія музики".


29.05.23

    6 травня 2023 р. у ХНУМ імені І.П.Котляревського відбулася Всеукраїнська  музично-історична Олімпіада за темою «Гідність, воля, самобутність в музичній творчості». 

Результати музично-історичної Олімпіади

«Гідність, воля, самобутність в музичній творчості» 

Харківський національний університет мистецтв ім. Івана Котляревського  (м. Харків,04.05.2023)

Катерина Копійка - 3 премія за роботу «Крізь століття» (викладач Дмитрієва В. О.)

Здобутки спеціалізації "Теорія музики".

Спеціальний приз «За оригінальність ідеї» 

Поліна Куліш за роботу  «Лист Роберта Шумана у сьогодення» (викладач Дмитрієва В. О.)


    26 КВІТНЯ - 3 ТРАВНЯ У ХНУМ ІМЕНІ І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «АРТ-ЖУРНАЛІСТИКА - 2023».
Результати конкурсу «Арт-журналістика – 2023» 

Харківський національний університет мистецтв ім. Івана Котляревського  (м. Харків,05.05.2023)


ЛАУРЕАТИ КОНКУРСУ: 

Номінація: “Проба пера - ЕСЕ

Ганна Маркович1 премія за роботу “Народження нової фольклорної хвилі” (викладач Дмитрієва В. О.)

[

Катерина Копійка2 премія за роботу “Крізь століття” (викладач Дмитрієва В. О.)


Номінація: “Проба пера – ІНТЕРВ’Ю”

Ганна Маркович3 премія за роботу “Щоб створювати сучасне для сучасного глядача — треба розуміти сучасність і дивитись сучасне”

(викладач Дмитрієва В. О.)


Спеціальний диплом «За соціальну небайдужість»

Катерина Копійка за роботу “Мистецьке життя Криворіжжя під час війни” (викладач Дмитрієва В. О.)


 


ДЕНЬ МІСТА (248-річниця).


27.05.23

ДЕНЬ МІСТА (248-річниця).

З днем народження, рідне місто! Наш рідний і найкращий Кривий Ріг!


    Це свято кожного і кожної з нас, наше свято, криворіжці та криворожанки! Однак, сьогодні День міста відзначається і відчувається не так, як завжди. Відсвяткувати яскраво цей день нам не дозволяє війна і російські окупанти.

    Але ми, сталеві криворіжці, разом зі Збройними Силами України виборюємо право на вільне життя і стоїмо сьогодні, тримаючи кожен свій фронт - за наступні свята, за концерти і виставки, за веломарафони і танцювальні флешмоби, за спортивні змагання і урочисті паради у вишиванках в українському місті Кривий Ріг!

    Ми з вами - сталеві! Бажаємо всім натхнення, сили спротиву і вогню у серці для невтомної боротьби! Тримаймося один одного і рідного міста! Так ми обов’язково переможемо!



    У міському Weekend, який проходив в межах муніципального фестивалю «Весна Рудани» (на Поштовій) прийняли участь колективи та солісти КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»ДОР»:

  • Чоловічий вокальний ансамбль «Експромт» (спеціалізації «Естрадний спів», керівник Анастасія Онянова)
  • Оркестр духових інструментів (спеціалізації «Оркестрові духові інструменти», керівники – Віктор Онуфрієнко, Олександр Шевляков);
 
  • Естрадно-симфонічний оркестр (художній керівник та диригент Володимир Онянов);
  • Естрадний оркестр (художній керівник та диригент Ігор Курило).


Дякуємо всім, хто доклав зусиль та взяв участь у цьому концерті.

З днем народження, рідне місто!




I Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв "Мистецька весна".


26.05.23

Вітаємо з перемогою студентку І курсу спеціалізації «Оркестрові струнні  інструменти» Пастернак Анастасію (викладач Кавіцька Тетяна Миколаївна, концертмейстер Голентус Алла Іванівна) 


  


Концерт спеціалізаціїї «Оркестрові струнні інструменти».


26.05.23 

Ось і підійшов до логічного завершення тиждень звітних концертів усіх спеціалізацій. Сьогодні випала честь підводити підсумки спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти». 

Головною відмінною особливістю концерту, я б навіть сказала калейдоскопічністю, була різноманітність на всіх рівнях. Перш за все це відчувалося в кількості представлених композиторів. Програма була побудована на творах зарубіжних і українських авторів, від класиків до сучасників, які майже не повторювалися. Композиції дуже вдало розмежовувалися за принципом контрасту, де кожен новий твір сприймався все більш емоційно.

В першій половині концерту, в якій здебільшого панували сольні виступи, слухачі мали змогу відчути віртуозне звучання окремих інструментів (скрипка, альт, віолончель). Розпочавшись «Концертом для двох скрипок» І. С. Баха, глядацькою залою опанувала магія та чарівність звучання цього прекрасного інструменту.  

Концерт спеціалізаціїї «Оркестрові струнні інструменти».

Також дуже вдало об’єдналися різні за стилями та епохами дві серенади : В. А. Моцарт «Маленька нічна серенада»  та «Серенада» М. Макклейна у виконанні струнного квартету. Випускниками та студентами коледжу були виконані твори К. Сенс-Санса «Арія Даліли» з опери «Самсон» (Ксенія Мещенко, кл.викл. Е. Зайцевої), А. Дворжака «Сонатина» (Тетяна Фесюн, кл.викл. Н. Народицької), М. Жербіна «Вокаліз» (Дмитро Ткач, кл.викл. Н. Народицької), Ф. Крейслера «Варіацїї на тему Кореллі» (Антон Радевич, кл.викл. Н. Чернійчук), М. Скорика «Карпатська рапсодія» (Аліна Романова кл.викл. Н. Чернійчук). Всі композиції дуже добре сприймалися глядачами та неодноразово удостоювалися окликами «Браво!»

 

Об’єднанню цієї звукової строкатості сприяла ведуча концерту Тетяна Кадук, яка давала розгорнуті коментарі до кожного твору. Цікаві факти з біографій композиторів або історія створення творів, поезія - влучно та органічно були вплетені між номерами. Це допомагало зацікавити, іноді навіть заінтригувати слухача, але при цьому дати можливість зберегти чисте сприйняття музики.

Другу половину концерту на сцені панував камерний оркестр Криворізького обласного фахового музичного коледжу та його харизматичний диригент Дмитро Дядюн. Оркестр зачарував об’ємним глибоким звучанням, дуже злагодженим ансамблем, відмічаючи всі тонкощі мови сучасних українських та зарубіжних композиторів. Після кожного номеру глядачі обдаровували виконавців бурхливими оплесками. Феєричного успіху у слухачів мала «Мелодія» М. Скорика, яка недаремно вважається духовним гімном України.

 

На завершення концерту камерний оркестр за участю солістки, лауреата Міжнародних конкурсів оперної майстерності, Галини Добровольської, виконали два яскраві номери (Е. Вілла-Лобос – арія з Бразильської Бахіани №5 та О. Сабодаш «Пісня молодички»), які стали родзинкою музичного вечора.


        Викладачі, студенти та випускники коледжу, концертмейстери (Т. Кадук, Д. Сухомлінов, Ю. Клоченко, Я. Федько), які приймали участь в концерті, вкладали всю душу, професіоналізм та віртуозну майстерність, проживаючи твори від першого до останнього звуку, за що їм щира подяка!

Викладач спеціалізації «Теорія музики»

Олена Фролова



Концерт духової музики.


25.05.23


Урочистим виконанням Гімну України М. Вербицького відкрився звітний концерт спеціалізації «Оркестрові духові та ударні інструменти» 25 травня в гостинній залі Криворізького фахового обласного музичного коледжу. На концерт завітали гості, які щиро закохані в музичне мистецтво. Тож, виконавці та слухачі разом занурились у глибини музичного мистецтва.


Концерт духової музики.

У першому відділенні концерту прозвучали дві українські пісні: «Моя Україно» І. Поклада та «Два перстені»  В. Івасюка – у виконані солістки Анастасії Сурової в супроводі оркестру духових та ударних інструментів під керівництвом Олександра Шевлякова та два інструментальних твори: «Саксофон у місті» А. Крепен у виконанні соло Деадіаманте із супроводом оркестру духових та ударних інструментів і «Фантазія на теми українських пісень» А. Ткачука.



          У другому відділенні концерту прозвучали ансамблеві та сольні твори. Ансамблева гра передбачає творче співпереживання виконавців, тісний зв'язок задля втілення задуму музичного твору, що було досягнуто в навчальній роботі викладачами й студентами. Звучали твори різноманітних жанрів, композиторів різних епох: «Ноктюрн» Ф. Убера у виконанні ансамблю тромбоністів (викладач Литвиненко С. П., концертмейстер Волченкова Н. В.), «Веснянка» В. Зубицького у виконанні ансамблю саксофоністів (викладач Онуфрієнко В. В., концертмейстер Осетрова О. І.), «Празький сувенір» Ф. та К. Доплери (викладач Федо О. Р., концертмейстер Клоченко Ю. І.), Тріо З. Лазло, «Концертна п’єса №2» Ф. Мендельсона. 

Сольні твори: Концерт ре-мінор ІІІ ч. А. Вівальді у виконанні Шевченка Артура, «Ave Maria» Дж. Каччіні у виконані Бузька Святослава, «Бурлеска» М. Кармінського у виконанні Максима Дудіца, всесвітньовідома «Мелодія» М. Скорика у виконані Бузька Богдана (концертмейстер Амелін П. В.), «Романс» К. Нільсен у виконані Шкурко Вікторії (концертмейстер Назарчук І. М.), «Мелодія» Б. Лятошинського у виконані Богдана Грекова, «Маленький чардаш» у виконані Деадіаманте Алфано.




На завершення другого відділення прозвучав твір «Україно» Т. Петриненка у виконанні ансамблю трубачів під керівництвом Парфьонова Андрія.


Перехід до третього відділення склало привітання студентів із перемогою на конкурсних змаганнях: 

  • Деадіаманте Алфано – лауретка австрійського конкурсу та конкурсу диригентів (м. Суми) – І місце (викладач Онуфрієнко В. В.)
  • Богдан Греков – лауреат конкурсу диригентів (м. Суми) – ІІ місце (викладач Литвиненко С. П.)
  • Артур Шевченко – лауреат конкурсу диригентів (м. Суми) – ІІ місце (викладач Онуфрієнко В. В.)

У третьому відділенні концерту студенти третього і четвертого курсів продемонстрували набуті навички диригування оркестром:  Артур Шевченко диригував Увертюру до опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, Деадіаманте Алфано диригувала Марш та Хор з опери «Аіда» Дж. Верді.




Ведуча концерту – студентка третього курсу спеціалізації «Теорія музики» Куліш Поліна отримала на сцені успішний дебютний досвід практики лектора.
          Кульмінацією концерту стало виконання оркестром духових та ударних інструментів твору «Моя країна» Б. Школового під керівництвом Онуфрієнка Віктора Васильовича. Лунало «Браво!» та довгі, гучні оплески слухачів.



Завершився концерт звучанням четвертої частини «Карпатської рапсодії» Л. Колодуба - диригував Богдан Греков. 



Дякуємо викладачам за прикладені старання у підготовці концерту та запрошуємо бажаючих відвідати наступні концерти. До нових зустрічей!


Викладач спеціалізації "Теорія музики"

Кваша Світлана



Жіночий вокальний ансамбль "Первоцвіт"

25.05.23

Жіночий вокальний ансамбль "Первоцвіт"

    Наші досягнення не закінчились!
    Жіночий вокальний ансамбль "ПЕРВОЦВІТ" (кер. – Олена Калина, конц. – Валентина Кривенко) спеціалізації "Хорове диригування" КЗ"Криворізький обласний фаховий музичний коледж"ДОР" продовжує радувати своїм милозвучним ніжним співом.
    Колектив взяв участь у Міжнародних конкурсах та отримав високі нагороди!
 - Міжнародний конкурс мистецтв ISTANBUL-TORONTO - Диплом Лауреата I премії!


 - Міжнародний багатожанровий двотуровий  фестиваль-конкурс «КВІТУЧА УКРАЇНА» -  ГРАН-ПРІ!



    Керівник та учасники ансамблю  висловлюють подяку квартету струнних інструментів та його керівнику Дмитру Дядюну за творчу співпрацю та підтримку!



Концерт фортепіанної музики.

24.05.23

Концерт фортепіанної музики.

О, Музико! Ні відстані, ні час,

Доби пора не змінять звуків ритму.

Ноктюрн, елегія чи елегантний вальс

Жили і будуть жити вічно… 

(Наталія Мороз)

24 травня 2023 року відбувся черговий концерт творчого музичного марафону, започаткованого Криворізьким обласним фаховим музичним коледжем. Цей день став справжнім подарунком для всіх поціновувачів фортепіанної музики, адже в центрі уваги творчої зустрічі постав – «Його Величність – Рояль!». Про довершеність звучання цього інструмента говорить навіть його назва, яка перекладається як «королівський».

Концерт традиційно пройшов у великому залі коледжу в теплій, творчій атмосфері. Аура мистецтва огорнула кожного слухача, подарувавши миті радості, натхнення та естетичної насолоди.

У заході взяли участь викладачі, студенти та ансамблі спеціалізації «Фортепіано», а також солісти – вокалісти та інструменталісти.

Програма творчої зустрічі була насичена та різноманітна, в ній прозвучали твори як українських, так і зарубіжних композиторів.

Відкрив концерт чарівний дует у складі: скрипка – Д. Дядюн, фортепіано – Т. Зеленяк (викл. Тряскова Л. О.), у їх виконанні прозвучав «Meditation» І. С. Баха – В. Ф. Амброзіо.



Дуже яскраво та високо професійно були представлені сольні фортепіанні номери. Студенти коледжу Хрипко Л. (викл. Кривохижина Т. М),  Гула Д. (викл. Замишляєва Л. Я.), Копійка К. (викл. Денисюк О. В.), Камінська К. (викл. Тряскова Л. О.), Зеленяк Т. (викл. Тряскова Л. О.) продемонстрували слухачам високу майстерність і подарували миті натхненної чарівності. У їх виконанні ми почули твори К. Дебюссі, В. Косенка, Л. Ревуцького, М. Мошковського.




Своєрідного ліричного контрасту драматургії концерту надали вокальні номери за участі лауреата міжнародних конкурсів оперної майстерності Г. Добровольської та ведучої солістки Криворізького академічного театру драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка І.Данко. Вони виконали твори А. Понк’єллі та А. Кос-Анатольського.



Не менш яскраво були представлені інструментальні дуети, в яких слухачі почули скрипку, флейту та віолончель у супроводі фортепіано.



 На завершення  концерту прозвучав твір Ф. Шопена «Експромт-фантазія»  у виконанні викладача спеціалізації «Фортепіано» Т. Кадук. Публіка відкрила для себе той факт, що вона не лише  ведуча концерту, а й надзвичайна піаністка. 



 Кульмінацією концерту стало виконання надзвичайно цікавого твору І. С. Баха  для 4-х клавірів та струнних інструментів (кер. О. Денисюк, Д. Дядюн). Слід відзначити, що запис цього концерту студентами коледжу (за статистикою) був четвертим в історії світового виконавського мистецтва. 
       Також у виконанні  жіночого хору спеціалізацій «Фортепіано» та «Теорія музики» (кер. Лілія Василенко) стильно та професійно прозвучала веснянка «Шум» в аранжуванні Є. Маляревського.


   

Концерт пройшов надзвичайно вдало! Публіка щиро аплодувала кожному виконавцю і була вдячна за пережиті емоції.

І ми дякуємо всім гостям і запрошуємо кожного на наші наступні зустрічі!


                                          Викладач спеціалізації «Теорія музики»

Ліана Братко



Концерт спеціалізації "Народні інсттрументи".

23.05.23

Концерт спеціалізації "Народні інсттрументи".

Музика в житті буває різна. 

Мова в ній звучить лише одна. 

Пробирає почуття наскрізно, 

Як звучить мелодії струна.

І в цей час забудеш все на світі. 

Понесе на крилах музика туди,

 Де від звуків пахнуть краще квіти, 

Ну, а взимку розцвітуть сади.

(Н-А-Д-І-Я)

23 травня 2023 року відбувся черговий концерт великого «марафону», який був анонсований напередодні «Криворізьким обласним фаховим музичним коледжем». Цього разу, велика концертна зала нашого закладу, радо зустріла всіх поціновувачів музики народних інструментів. Це чергова особлива подія для викладачів та студентів, оскільки для кожного з них дуже важливо поділитися своїми досягненнями і подарувати слухачам незабутні миті естетичної насолоди.

Учасниками концерту були як солісти так і колективи спеціалізації «Народні інструменти». У програмі заходу прозвучали  твори сучасних вітчизняних  композиторів: Мирослава Скорика, Генадія Саська, Миколи Дремлюги, Георгія Матвіїва, Володимира Зубицького, Сергія Жданова, Віктора Косенка, а також зарубіжних авторів: Астора П’яццоли, Тоні Мурена, Джона Уільямса, Карло Муньє, Дражана Косоріча, Януша Войтаровіча, Адольфа Скулте. 


  

Особливу атмосферу концерту створювала її ведуча Дар’я Рисіна, її розповіді про композиторів надавали ще більшої глибини пізнання митця та розуміння його авторського задуму.


Кожен з номерів концерту був по своєму особливим та неповторним, тут і пристрасть і піднесення, лірика і філософські роздуми, танцювальні та джазові мотиви: весь цей широкий спектр емоцій відчув на собі слухач поринувши у світ прекрасних звуків. 


  

Хотілося б відмітити високу професійність кожного з учасників, не зважаючи на важкі часи, коледж не змінює своїх традицій та виховує справжніх професіоналів своєї справи. Це також підтвердили виступи наших випускників попередніх років, які зараз продовжують своє навчання в найкращих музичних академіях України.

 

Справжньою потужною кульмінацією концерту став виступ оркестру народних інструментів ім. Д. Ільїна (Керівник – Д. Рисіна). У  його виконанні прозвучало п’ять музичних номерів, в яких окремі студенти показали свою майстерність не лише як виконавці, а і як диригенти. Оркестр звучав просто неймовірно! А зал не стримував себе у піднесених оплесках!

 [/url]

Концерт дуже сподобався усім присутнім і публіка була вдячна за таке довгоочікуване свято.

А ми в свою чергу запрошуємо усіх бажаючих на продовження нашого творчого марафону і будемо дуже вам раді!


Викладач спеціалізації «Теорія музики»

Ліана Братко



Концерт вокально-хорової музики.

22.05.23

Концерт вокально-хорової музики.

22 травня у великій залі Криворізького обласного фахового музичного коледжу  було людно, адже відбувся звітний концерт спеціалізацій «Хорове диригування» та «Академічний спів», у якому взяли участь студенти й інших спеціалізацій, серед яких: «Народні інструменти», «Фортепіано», «Теорія музики», «Оркестрові духові та ударні інструменти». Слухачі в приємному настрої поступово наповнювали концертний зал. Це вже третя зустріч з циклу звітних концертів усіх спеціалізацій КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» «ДОР», які стартували 20 травня. Як було зазначено на афіші, слухачів чекав концерт  вокально-хорової музики. Тож від концерту очікувалося насолодитися якісною музикою від юних артистів, яка припала би до вподоби кожному слухачеві та поціновувачу академічного мистецтва. Ведучою вечора була Віра Дмитрієва – викладач музично-історичних дисциплін, музикознавець, завідувачка спеціалізації «Теорія музики».


Відкривав концерт лауреат всеукраїнських, міжнародних конкурсів хор «Відродження» (керівник Тетяна Коренчук, концертмейстери Інна Назарчук, Валентина Кривенко). Хор виконав українську народну пісню в обробці Володимира Шнайдера «Вербовая дощечка», де солісткою була Тетяна Коренчук, соло флейти виконала Олена Федо – лауреат всеукраїнських, міжнародних конкурсів. З перших нот соло флейти зачарувало слухачів, а академічне виконання пісні у поєднанні з танковим рухом захопило неповторним художнім ароматом та глибоким проникненням в образ. Гармонічна будова композиції насичена барвистими звукосполученнями, які проймають пісню. 

Наступним на сцену вийшов жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт» – лауреат всеукраїнських, міжнародних конкурсів (керівник Олена Калина, концертмейстер Валентина Кривенко). Милозвучним ніжним співом наповнилася зала музичного коледжу від виступу ансамблю.


Щодо програми концерту, то вона була різнобарвною та переважно складалася з музики українських композиторів, серед яких: 

- М. Скорик. Поема-кантата «Гамалія».                                      

- В. Гомоляк та І. Шамо. «Пісня-вальс».                                                                                  

- М. Лисенко. Арія Марильці з опери «Тарас Бульба».                                                                

- Б. Буєвський. Романс "Отак би йти"                                                                                              

 - А. Кос-Анатольський. «Ніч над Карпатами».                                                                                   

- П. Майборода «Тополя». Сюіта з музики до вистави «Не  судилось».                                          

- Сцена та дует з української музичної комедії Олександра Рябова «Сорочинська ярмарка»;

-  обробок українських музикантів:                                                                                     

- «Пісня   про пісню», обр. Ольги Токар, аранжування Ігоря Гришина.                       

- Українська народна пісня «Зелененький барвіночку» в обробці П. Бойченка.                      

- «Гуцулко Ксеня» Я. Барнич, аранжування Тетяни Добрецової.                                        

 - Пісня «Розкопаю я гору» – обробка Олександра   Некрасова.                                     

- Українська народна пісня «Шум» (з репертуару гурту Go-a), аранжування для жіночого хору     Євгена Маляревського.                                                                             

- Українська народна пісня в обробці Леопольда Ященка «Ой де ти пiдеш, де  ти поїдеш». 

- сover версій естрадних пісень («Обійми» гурту «Океан Ельзи», «Буде весна» Максима Барських). 

-   творів композиторів класичної школи:

Й. Гайдн. «Nelson messa» №1 «Kyrie».

Вінченцо Белліні. Арія Аміни з опери «Сомнамбула». 


 

Окрасою концерту стали виступи солістів-вокалістів Криворізького академічного міського театру драми і музичної комедії ім. Т. Шевченка, викладачів Криворізького обласного фахового музичного коледжу спеціалізації «Академічний вокал» – Тетяни Плужнік, Юлії Тинної, Володимира Вітренко. 


Варто відзначити віртуозну та потужну гру концертмейстерів-піаністів: Інни Назарчук, Валентини Кривенко, Ольги Чеботаренко, Тетяни Старкіної, Алли Голентус, Павла Амеліна, Катерини Копійки. Їх чуттєве професійне виконання сприяло творенню міцного творчого тандему з вокалістами. Не менш чуттєвим був акомпанемент ансамблю баяністів під керівництвом Максима Василенко та квартету струнних інструментів (керівник Дмитро Дядюн).

Родзинкою концерту став виступ жіночого хору «Оріана» спеціалізацій «Фортепіано» та «Теорія музики», під керівництвом Лілії Василенко, солістки – Поліна 

Варто відзначити віртуозну та потужну гру концертмейстерів-піаністів: Інни Назарчук, Валентини Кривенко, Ольги Чеботаренко, Тетяни Старкіної, Алли Голентус, Павла Амеліна, Катерини Копійки. Їх чуттєве професійне виконання сприяло творенню міцного творчого тандему з вокалістами. Не менш чуттєвим був акомпанемент ансамблю баяністів під керівництвом Максима Василенка та квартету струнних інструментів (керівник Дмитро Дядюн).

Родзинкою концерту став виступ жіночого хору «Оріана» спеціалізацій «Фортепіано» та «Теорія музики» (керівник Лілія Василенко, солістки – Поліна Куліш, Анастасія Густі, Дарина Тарасенко). Досить артистично вони виконали купальську пісню «Розкопаю я гору». Їхні голоси напрочуд вдало зливалися в єдиному потоці в унісон то розходилися у розкішне багатоголосся.   

  

Серед тих, кому дісталося найбільше оплесків на концерті, була студентка IV курсу Домащук Аріана. Своєю енергетикою та магнетизмом на сцені вона запалила серця слухачів  у залі музичного коледжу.

Приємне враження склалося під час прослуховування студентського хору, яким керували студенти-випускники спеціалізації «Хорове диригування». До диригування хором були залучені Андрій Савельєв (клас викладача Світлани Пікуль) та Поліна Рожкован (викладач Тетяна Мєсропова). Чи розуміємо ми до кінця їх почуття, які вони переживали на сцені? Але ж це не могло не тішити, бо ще трішки – і вони стануть дипломованими спеціалістами у сфері музичного мистецтва та поповнять плеяду молодих українських диригентів. 


Змістовною кульмінацією концерту став виступ хору «Відродження», яким керував випускник коледжу 2021 року спеціалізації «Хорове диригування», а нині студент II курсу Київського національного університету культури і мистецтв Владислав Мусієнко, солістка Галина Добровольська. Під його керівництвом хор виконав  «Nelson messa» №1 «Kyrie» австрійського композитора Йозефа Гайдна. Це було неймовірно потужне виконання, яке, я сподіваюся, залишило відбиток у серці кожного музиканта, слухача. І це підтверджували вигуки «браво» гостей концерту хорової музики.

Окремо хочеться відзначити неймовірне сценічне вбрання артистів, у більшості випадків – це традиційний український одяг. Саме  в національному одязі кожної країни відображена національна свідомість народу, його естетичний ідеал, цінності та традиції.

Завершився концерт урочистою піснею та побажанням всім нам «Многая літа».

Отже,  враження від концерту хорової музики надзвичайне в його естетичному, духовному і високопрофесійному вимірах. Реакція публіки,   заповненої зали коледжу, сягала найвищих рівнів піднесення, що виявлялося в захоплених вигуках, щирих тривалих оплесках. Без сумніву, це була незабутня подія. Показ творчих досягнень студентів та їхніх викладачів перевершили всі очікування. Тож, вітаємо наших студентів і колег-артистів з неймовірною професійною підготовкою концерту. І нових їм творчих успіхів! Браво! 

Викладач спеціалізації «Теорія музики» Ольга Оборіна


Відкритий конкурс джазового виконавства (м. Вінниця)

22.05.23

    Вітаємо студентів Криворізького обласного фахового музичного коледжу з чудовими результатами на Відкритому конкурсі джазового виконавства (м. Вінниця)!!! 

 





JAZZ WEEKEND.

21.05.23

«Все наше життя – суцільна імпровізація, а отже, 

все наше життя – це джаз».

Богдан Ступка

JAZZ WEEKEND.

Другий концерт поспіль під відкритим небом не може не тішити шанувальників та поціновувачів сучасного музичного мистецтва. А тим паче, що сьогоднішній концерт відбувся в центрі міста, біля Криворізького академічного театру драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка. Вихідний, відмінна сонячна погода, позитивний настрій глядачів та просто охочих відпочити жителів міста з дітьми, які мали змогу послухати чудове професійне виконання музикантів  – сприятлива атмосфера, в якій влаштували справжнє свято спеціалізації «Естрада» та «Естрадний спів».

У концерті були сконцентровані різні стилі, жанри та мови. Але квінтесенцією виступу була музика, яку розуміли всі, в яких би трансформаціях не звучали знайомі мелодії.


Програма концерту була дуже насиченою. Звучали відомі джазові, блюзові композиції, пісні в оригінальному виді та обробках з репертуару гуртів «Queen», «The Beatles», «Chicago», пісні польської джазової співачки Нікі Яновські, пісні з бродвейського мюзиклу та репертуару Леді Гаги, українські пісні в джазовій обробці.


У цьому калейдоскопі творів брали участь викладачі, студенти, випускники Криворізького обласного фахового музичного коледжу. Глядачі насолоджувалися звучанням як окремих інструментів (фортепіано, гітара, саксофон, труба, тромбон), так і ансамблевими й оркестровими номерами (Gig Band).

 

Окрасою будь-якого джазового концерту є вокальний спів. Студенти спеціалізації «Естрадний спів», а також талановиті юні учасники-вокалісти, учні вокального відділу Софіївської музичної школи, охоче долучилися до заходу та якнайкраще продемонстрували всесвітньо відомі хіти. Серед оригінальних можна виділити пісню в стилі «soul» Damn Your Eyes у виконанні Анастасії Сурової та цікаву композицію «Персефона» з репертуару  українського інді-попгурту «Vivienne Mort» у виконанні Аліни Лемак.

  

Дякую всім, хто доклав зусиль та взяв участь у цьому концерті. Від себе та від імені глядачів, які були присутні сьогодні на джазовому святі, висловлюю сподівання на нові цікаві творчі зустрічі спеціалізацій «Естрада» та «Естрадний спів». Творчих пошуків, звершень і натхнення!


        Викладач спеціалізації «Теорія музики» 

Олена Фролова


Концерт під відкритим небом.

20.05.23


Концерт під відкритим небом.

   

   20 травня, всупереч всім перешкодам, стартував тижневий «марафон» звітних концертів усіх спеціалізацій КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР». Відкрив його естрадно-симфонічний оркестр (художній керівник та диригент Володимир Онянов).

   Цьогоріч концерт проходив незвично, під відкритим небом, що викликало деякі незручності. Проте ні сонце, що засліплювало очі виконавцям, ні вітер, що перегортав ноти, ні повітряна тривога – ніщо не змогло зупинити плин чарівної музики.

   Після урочистого відкриття концерту Гімном України тепло привітала присутніх ведуча концерту – студентка III курсу спеціалізації «Теорія музики» Катерина Копійка.



   

   Програма концерту була переважно складена з творів українських композиторів:

  • Є. Аданцевич. «Запорізький марш»;
  • І. Шамо. «Дніпровський вальс» (солістка – лауреат Всеукраїнських конкурсів, солістка Криворізького академічного театру драми та музичної комедії ім.Тараса Шевченка Юлія Тинна);

  • М. Березовський. Симфонія №1 (1 частина);
  • М. Скорик. «Мелодія», «Іспанський танець»;
  • І. Поклад. «Очі на піску»;
  • В. Михайлюк. «Черемшина».

   Також була представлена і «вічна» класика:

  • Ж. Бізе. Інтермецо з балету «Арлезіанка»;
  • П. Москаньї. Інтермецо з опери «Сільська честь»;
  • Р. Леонковалло. Інтермецо з опери «Паяци»;
  • Й. Гайдн. «Менует Бика».

   Крім естрадно-симфонічного оркестру, у концерті взяв участь камерний оркестр КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР» (керівник Дмитро Дядюн).

   Під щиру та теплу відвертість камерної музики продемонстрували свою диригентську майстерність випускники спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти»: Вероніка Захарова, Катерина Давиденко, Тетяна Фесюн, Дмитро Ткач, Антон Радевич (клас викладачів С. Морозова та А. Бабенка).


 

    Порадували своїм яскравим виступом і мистецтвом студенти спеціалізації «Естрадний спів». Артистично, розкуто виступили майбутні «зірки» - студенти III курсу: Кирило Побива (викладач А. Онянова), Тетяна Бабійчук (викладач К. Давиденко).



   

    На завершення концерту естрадно-симфонічний оркестр виконав обробку української пісні В. Михайлюка «Черемшина», яка прозвучала двічі на прохання слухачів, створивши емоційне піднесення, вселивши надію на щасливе майбутнє!


 

Викладач спеціалізації «Теорія музики»

Масловська Л.Г.



Всесвітній День вишиванки.


18.05.23


Всесвітній День вишиванки.

    Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. У 2006 році студенти Чернівецького університету започаткували святкування всесвітнього дня вишиванки, надихнувши безліч людей по всій Україні, а також за її межами. В цей день прийнято вдягати вишиту сорочку на роботу, на навчання, прогулянки по місту. Це свято поликано популяризувати українську культуру. Вишиванка для українців – не просто одяг. Це символ, що відображає національну ідею та уособлює багатовікову традицію.
Сьогодні для мешканців Центрально-міського району м. Кривий Ріг (на площі перед Криворізьким академічним міським театром ім. Тараса Шевченка) пролунали обробки українських народних пісень та оригінальні твори сучасних українських композиторів у виконанні кращих колективів спеціалізації «Хорове диригування» КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР»!
        У концерті прийняли участь колективи:
 - Лауреат Всеукраїнських, міжнародних конкурсів жіночий вокальний ансамбль
   «ОБЕРІГ» (керівник – Тетяна  ДОБРЕЦОВА, концертмейстер – Валентина
   КРИВЕНКО);
 - Лауреат Всеукраїнських, міжнародних конкурсів чоловічий вокальний
 ансамбль «ANIMA» (керівник – Лілія ВАСИЛЕНКО, концертмейстер – Інна 
 НАЗАРЧУК);
-  Лауреат Всеукраїнських, міжнародних конкурсів жіночий вокальний ансамбль «ПЕРВОЦВІТ» (керівник – Олена КАЛИНА, концертмейстер – Валентина КРИВЕНКО);
-  Народний  український самодіяльний хор імені Олексія Кравцова "Краяни" (керівник – Софія  Березіна, концертмейстер – Максим ВАСИЛЕНКО);
 - Лауреат Всеукраїнських, міжнародних конкурсів хор «Відродження» (керівник – Тетяна КОРЕНЧУК, концертмейстери – Інна НАЗАРЧУК,  Валентина КРИВЕНКО).
Вишиванка є частиною невичерпної скарбниці духовної культури українців, вона – наш генетичний код, наша ідентифікація. Символ віри, надії та любові. Символ сміливості, боротьби та Перемоги. Вишиванка єднає українців та друзів України по всьому світу. Зі святом, дорогі українці!




 Х Всеукраїнський двотуровий конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді імені заслуженого працівника культури України Л.К. Власенка.

16-17.05.23
   16-17 березня Сумський фаховий коледж мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, проробивши велику та копітку роботу, організував і провів довгоочікуваний Х Всеукраїнський двотуровий конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді імені заслуженого працівника культури України Л.К. Власенка під патронатом заслуженого діяча мистецтв України, Народного артиста України, генерал-майора Володимира Федоровича Деркача.
   Цьогоріч, традиційно, до участі в конкурсі було відібрано кращих з кращих учасників із різних мистецьких навчальних закладів України. Всі вони демонстрували велику та наполегливу роботу, вражали неабиякою майстерністю і талантом.
Оцінювати талановиту молодь взялася, як завжди, кагорта фахівців-професіоналів:
Голова журі
– заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, професор Національного педагогічного унівеситету ім. М.П. Драгоманова, генерал-майор – В. Ф. ДЕРКАЧ.
Заступник голови журі
– директор Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, голова оргкомітету конкурсу, заслужений працівник культури України – Н. М. ГРИНЬ.
Члени журі
– голова ЦК оркестрових духових та ударних інструментів Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, викладач-методист – В. О. ПАСТУХОВ;
– викладач ЦК оркестрових духових та ударних інструментів Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, художній керівник та диригент Народного оркестру духових інструментів “Cristal brass” – В. О. ГРИШИН;
– викладач-методист ЦК оркестрових духових та ударних інструментів Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, заслужений працівник культури України – Є. М. БІЛИЙ;
– викладач-методист Криворізького обласного фахового музичного коледжу – В.В. ОНУФРІЄНКО;
– викладач-методист Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької – М.М. КУШНІРИК.
   У конкурсі прйняли участь студент спеціалізації "Оркестрові духові та ударні інструменти".

Наші вітання переможцям!!!


  

  


  


VII дистанційна Всеукраїнська Олімпіада з музичного мистецтва (м. Умань)

11.05.23

   Студентка III курсу Аліса Кочева (викладач Тетяна Мєсропова, концертмейстери- Валентина Кривенко, Інна Назарчук) прийняла участь у VII дистанційній Всеукраїнській Олімпіаді з музичного мистецтва (м. Умань, Уманський Державний педагогічний університет їм. Павла Тичини) та стала переможцем!!! Наші щирі вітання!!!

VII дистанційна Всеукраїнська Олімпіада з музичного мистецтва (м. Умань)


VІІІ міжнародна науково-практична конференція «Музичне мистецтво ХХІ століття: історія, теорія, практика» (м. Дрогобич)

10.05.23

VІІІ міжнародна науково-практична конференція «Музичне мистецтво ХХІ століття: історія, теорія, практика» (м. Дрогобич)

   28 квітня 2023 року, на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Факультету початкової освіти та мистецтва, було проведено VІІІ міжнародну науково-практичну конференцію «Музичне мистецтво ХХІ століття: історія, теорія, практика». Конференцію внесено до переліку проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2023 рік. За підсумками роботи конференції видана збірка тез. У конференції прийняла участь ТЕТЯНА ДОБРЕЦОВА, викладач спеціалізації "Хорове диригуваня". Тема доповіді "ХОРОВІ ОБРОБКИ УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ ПІСЕНЬ У ТВОРЧОСТІ СУЧАСНИХ КОМПОЗИТОРІВ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ УКРАЇНЦІВ".
   Щирі вітаня Тетягі Григорівні Добрецовій, бажаємо успішної, плідної роботи на співацькій ниві хорового мистецтва!!! 



ВІТАННЯ


05.05.23

ВІТАЄМО!!!
   Студентку III курсу спеціалізації "Народні інструменти" ПАВЛЕНКО МАР'ЯНУ (викладач Карина Артеменко, концертмейстер Олена Єрьоміна), яка гідно представила Криворізький музичний коледж на трьох студентських конкурсах музичного мистецтва!
Пишаємось нашими талановитими студентами!  

ВІТАННЯ  



Відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства (м. Вінниця).


04.05.23

   На базі Вінницького педагогічного університету ім. Коцюбнського пройшов Відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства, у якому прийнял участь студенти КЗ "Криворізький обласний фаховий музичний коледж" ДОР" сеціалізації "Естрада". Щиро вітаємо студентів, які отрмал всокі нагороди!!!

ВІТАЄМО!

Відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства (м. Вінниця). 

 


Всеукраїнський мистецькй конкурс до дня Т.Г. Шевченка «Тарасова стежина».

01.05.23

   Наші щирі вітання чоловічому вокальному ансамблю «ANIMA” (керівник Л. Василенко, концертмейстер І. Назарчук) спеціалізації «Хорове диригування» та ансамблю баяністів (керівник М. Василенко) спеціалізації «Народні інструменти» (керівннк М. Василенко) !!! Колектив прийняв участь у Всеукраїнському мистецькому конкурсі до дня Т.Г. Шевченка «Тарасова стежина» та став лауреатом I премії!
 

Всеукраїнський мистецькй конкурс до дня Т.Г. Шевченка «Тарасова стежина».




Всеукраїнська науково-практична конференція «Музикознавчі студії Поділля – 2023» (м. Віниця).


01.05.23

   20 – 21 квітня 2023 року на базі Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М.Д. Леонтовича відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Музикознавчі студії Поділля – 2023»: «Музична культура України: історія, сьогодення, світові зв’язки та впливи».

Наш навчальний заклад представляли  талановиті здобувачі освіти, а також їх викладачі:
   Викладач-методист спеціалізації «Хорове диригування» Добрецова Тетяна Григорівна з доповіддю "МЕНТАЛЬНІ ОСНОВИ УКРАЇНСЬКОГО ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СУЧАСНОСТІ"

Всеукраїнська науково-практична конференція «Музикознавчі студії Поділля – 2023» (м. Віниця).

   IV курс - Маркович Ганна з доповіддю “«ВАРІАЦІЇ» ДЛЯ ФОРТЕПІАНО В. КАМІНСЬКОГО (СПЕЦИФІКА ЖАНРУ, АНАЛІЗ ТА СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ТВОРУ)” (науковий керівник — Дмитрієва В. О.)


   ІІІ курс - Копійка  Катерина з доповіддю “СЕРГІЙ БОРТКЕВИЧ – ПРОБЛЕМА ІДЕНТИЧНОСТІ В КОНТЕКСТІ ЕПОХИ ТА НАЦІОНАЛЬНОСТІ” (науковий керівник — Лященко І. С.)


Вітаємо! 
Бажаємо натхнення для подальших наукових пошуків!


Перший Всеукраїнський конкурс фортепіанної музики "PIANO ART VICTORY" (м. Харків)

30.04.23

   25-30 квітня 2023 року студенти коледжу прийняли участь у ПЕРШОМУ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ФОРТЕПІАННОЇ МУЗИКИ «PIANO ART VICTORY» (ONLINE).
   Конкурс проводила кафедра загального та спеціалізованого фортепіано Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського. 
   У конкурсі взяли участь молоді виконавці, для яких фортепіано НЕ Є ОСНОВНИМ ІНСТРУМЕНТОМ.
Перший Всеукраїнський конкурс фортепіанної музики «PIANO ART VICTORY» проходив в два тури у форматі online за наступними номінаціями:

  1. Фортепіано (соло);                                                         
  2. Фортепіанний ансамбль та Камерно-інструментальний ансамбль (за участю фортепіано).
ВІТАЄМО!!!
Кочева Аліса
(III курс спеціалізації "Хорове диригування",
викладач Волченкова Н.В.)
ДИПЛОМ ЛАУРЕАТА II ПРЕМІЇ
Номінація "Фортепіано" (соло)
Середня категорія, 2 група

Перший Всеукраїнський конкурс фортепіанної музики "PIANO ART VICTORY" (м. Харків)  

Ковальчук Ілля
(III курс спеціалізації "Народі інструменти",
викладач Голентус А.І.)
ДИПЛОМ ЛАУРЕАТА II ПРЕМІЇ
Номінація "Фортепіано" (соло)
Середня категорія, 2 група

  


День відкритих дверей.


29.04.23

День відкритих дверей.

   29 квітня в Криворізькому музичному коледжі відбувся День відкритих дверей. А це означає, що офіційно стартувала вступна кампанія 2023.
   Гостей привітали директор коледжу Ракітянська Людмила Володимирівна та заступник директора з навчальної роботи Рисіна Дар'я Сергіївна. Вони ознайомили присутніх з навчанням у коледжі, представили детально відомості про спеціалізації коледжу.



   В цей день колектив студентів та викладачів Криворізького обласного фахового музичного коледжу поділилися своїми досягненнями, цікавими сторінками творчого життя нашого навчального закладу.

   Свою майстерність продемонстрували студенти усіх спеціалізацій, розкриваючи талант сольного виконавця або виявляючи свої вміння роботи в колективах різного складу.  

    Тож, концерт засяяв усім різнобарв’ям музичного мистецтва! 



    Життя кожного обдарованого музиканта поставлено на службу великому мистецтву. Пригадуються слова Йогана Гете: "... геній і є та сила, що дає виникнути творінням, яким нема потреби ховатися від Бога і природи, ... вони не безслідні і довговічні. ... У них закладена життєдайна сила, вона передається із покоління в покоління, і її ніяк не вичерпати, не знищити". 
    У цих творіннях - душа генія, чуйного виконавця.
 


    Більшість українських обрядових пісень зазнали впливу часу. Лише незначна кількість зберегла свою первинну красу та динаміку, дух давньої доби, психологію пращурів, світ їхніх уявлень і вірувань. 
    Такою є відома веснянка «А ми просо сіяли…». 


    Століття завжди залишають печатку віку навіть на самих знаменитих творах мистецтва, але час прихильний до справді великого. Найцінніше здатне зворушувати, захоплювати і нині. 


    Минають роки, століття - змінюються епохи, музичні стилі. Здавалося б, і сприйняття музики сучасною людиною змінюється, проте афоризми та цитати свідчать про інше. Можливо, зовнішнє оформлення й відрізняється, але суть залишається одна.


    А зараз пропонуємо Вам зануритися в атмосферу естрадної пісні і пригадати чарівні сторінки популярних хітів. 
  



 «Життя окремої людини має сенс лише тоді, коли вона допомагає зробити життя інших людей гарніше і шляхетніше». Ці слова посилюють свої значення, коли йдеться про велику спільноту творчих людей, що дарують іншим красу мистецтва, красу музики! 



   Тож, ми будемо дуже раді, якщо Ви забажаєте долучитися до прекрасного мистецтва музики і продовжити своє творче вдосконалення у якості студентів Криворізького обласного фахового музичного коледжу!


  






Перший Всеукраїнський конкурс кларнетистів імені Карла Генела (м. Львів)

28.04.23

Вітаємо  Михайла Горяйнова, студента спеціалізації "Оркестрові духові та ударні інструменти" (викладач Віктор Васильович Онуфрієнко), який прийняв участь у Першому Всеукраїнському конкурсі кларнетистів імені Карла Генела - Диплом лауреата III ступеня!!!


Перший Всеукраїнський конкурс кларнетистів імені Карла Генела (м. Львів)


Відкритий двотуровий фестиваль-конкурс виконавства на фортепіано студентів різних фахових напрямків. (м. Дніпро)


28.04.23

ВІТАЄМО !!!
   Студентів та викладачів різних спеціалазацій КЗ "Криворізький обласний фаховий музичний коледж"ДОР", які прийняли участь у Відкритому двотуровому фестивалі-конкурсі виконавства на фортепіано студентів різних фахових напрямків (м. Дніпро), та посіли достойні місця:
 - Романова Аліна (ст-ка 3 курсу, викладач А. Голентус) - Диплом Лауреата I ступеня;
 - Ковальчук Ілля (ст-т 3 курсу, викладач А. Голентус) - Диплом Лауреата II ступеня;
 - Солнишкіна Катерина (ст-т 1 курсу, викладач А. Голентус) - Диплом Лауреата II ступеня;
 - Пастернак Анастасія (ст-т 1 курсу, викладач А. Голентус) - Диплом Лауреата II ступеня;
 - Алфано Деадіаманте (ст-ка 3 курсу, викладач А. Голентус) - Диплом Лауреата II ступеня;
 - Корохова Інна (ст-т 1 курсу, викладач А. Голентус) - Диплом Лауреата III ступеня;
 - Малько Юлія (ст-ка 3 курсу, викладач В. Прокопович) - Диплом Лауреата II ступеня;
 - Тищенко Анастасія (ст-ка 1 курсу, викладач В. Прокопович) - Диплом Лауреата III ступеня;
 - Бортник Богдан (ст-ка 3 курсу, викладач В. Прокопович) - Диплом учасника
 - Павленко Маряна (ст-ка 3 курсу, викладач М. Новікова) - Диплом Лауреата III ступеня;
 - Криничанський Євген (ст-ка 3 курсу, викладач М. Новікова) - Диплом учасника.

Відкритий двотуровий фестиваль-конкурс виконавства на фортепіано студентів різних фахових напрямків. (м. Дніпро) 

 

 

 

 


 
 

Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу


26.04.23

Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу

   У ніч із 25 на 26 квітня 1986 року о 1-й годині 23 хвилини на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка сколихнула всю планету.
  Справжній героїзм у приборкуванні вогню над розвалом 4-го енергоблоку виявили пожежники, молоді пожежники… Їм ще тільки жити: кохати, народжувати дітей, приносити радість у свої оселі.
Час ніби поділився на дві частини – до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам в народі вже дано назву – два кольори часу.


Весна і сонце – до, і горе – після.
Як же покинути тебе навіки?
Земля моя і щедра, і свята,
Ще вчора дарувала мені квіти.



Двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв (м. Київ).)

21.04.23


Вітаємо Вероніку Волкову, студентку спеціалізації "Фортепіано" (викладач Олена Георгіївна Єрьоміна).

Двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв (м. Київ).)

 


Телеканал РАДА

20.04.23
  20 квітня 2023 року з успіхом пройшов запис хору "Відродження" спеціалізації "Хорове диригування" (телеканал РАДА) – передача про наших захисників України (Підрозділ аеророзвідки «Люфтваффе» - Олександр Балабан).
МИ пишаємось нашими талановитими викладачами та студентами відділу. 
Разом до Перемоги!!!

Телеканал РАДА 


День пам'яток історії і культури.

18.04.23
День пам'яток історії і культури.

   18 квітня, в День пам'яток історії і культури, Криворізький історико-краєзнавчий музей провів екскурсії "історичним ядром" міста. В заходах прийняли участь студенти та викладачі Обласного фахового музичного коледжу, Криворізького навчально - наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ, курсанти Криворізький-ліцей-інтернат З-посиленою Військово-фізичною Підготовкою та члени ради ветеранів Центрально-Міського району.
   В заході прийняли участь викладачі і студенти КЗ "Криворізький обласний фаховий музичний коледж ДОР".
   Дякуємо всім учасникам за співпрацю! Окрема подяка виконкому Центрально-Міської районної у місті ради! ♥️??
На сьогодення у місті налічується 154 пам'ятників та пам'ятних знаків, 74 з них - пам'ятники історії та монументального мистецтва; 16 пам'яток археології, 14  природоохоронних об'єктів, 18 пам'яток архітектури і містобудування (13 таких пам'яток знаходяться саме в Центрально-Міському районі). 98 об'єктів охорони культурної спадщини занесено до державного реєстру.
   Сьогоднішній захід та велика кількість присутніх студентів, пересічних громадян ще раз продемонстрував велику зацікавленість історією нашого славного міста Кривого Рогу серед його мешканців. А Музей працює саме для наших людей!